W poniedziałek, 24 kwietnia w godzinach od 16:00 do 19:00 w ramach Poznańskiej Akademii Wolontariatu odbędzie się spotkanie z Michaliną Voss.
Wydarzenie będzie okazją do popraktykowania komunikacji z chwilą obecną, swoim ciałem, emocjami i potrzebami. Warsztaty będą oparte na uważności. Na zajęciach zostanie omówiona problematyka radzenia sobie ze stresem.
Uczestnicy poznają odpowiedzi na pytania:
- Czym jest uważność?
- Jak ją praktykować?
- Jakie płyną z tego korzyści?
- Jak radzić sobie ze stresem?
Wykonanie ćwiczeń proponowanych przez prowadzącą pozwoli uczestnikom wspólnie odnaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.
Warsztaty prowadzić będzie Michalina Voss, trenerka Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO, psycholożka pracującą w opartym na mindfulness nurcie terapii akceptacji i zaangażowania. W pracy z drugim człowiekiem prelegentka interesuje się psychoedukacją oraz kształtowaniem elastyczności psychologicznej, czyli umiejętności radzenia sobie z cierpieniem i rozwijania się mimo przeciwności losu (uważność jest jednym z jej elementów). W wolnym czasie jest kinomaniaczką, wolontariuszką oraz miłośniczką przyrody.
Formularz zgłoszeniowy: tutaj.
ONLINE: https://creo.clickmeeting.com/warsztaty-profilaktyczne
Więcej informacji o warsztacie:
- email: info@wolontariat.poznan.pl
- 690 251 119.
Przedrukowuje dodatkowe informacje dotyczące celu zajęć:
“Zajęcia będą miały na celu omówienie, czym jest uważność, jak ją praktykować oraz jakie płyną z tego korzyści. Co najważniejsze, warsztat ma na celu pokazanie konkretnych sposobów na praktykowanie uważności oraz ćwiczeń, które będą mogli wykorzystywać również po warsztacie, czyli otrzymają narzędzie do samodzielnej praktyki uważności w swoim zakresie. Uczestnicy otrzymają zestaw różnego rodzaju ćwiczeń oraz możliwość ich wspólnego spróbowania. Ćwiczenia dotyczyć będą umiejętności celowego skupiania uwagi, zauważania własnego ciała, uspokajającego oddechu, otwartości na emocje oraz ich rozumienie. Taki trening uważności wpłynie pozytywnie na koncentrację, umiejętność redukowania napięcia i stresu a także radzenia sobie z trudnymi emocjami. Ponadto ważnym elementem warsztatów będzie ukazanie technik radzenia sobie z sytuacjami stresowymi. Uczestnicy poznają zestaw skutecznych metod jakie można wdrażać w momentach kryzysowych, zachowując spokój i rozwagę, umiejętnie radząc sobie z napięciem. Co ważne techniki będą dopasowane zarówno do sytuacji nagłych, by wiedzieć jak zachować się danej chwili, ale także jako narzędzie profilaktyczne pozwalające być lepiej przygotowanym w takich sytuacjach w przyszłości oraz stosować metody relaksacji na co dzień. Poruszone zostaną m.in. sytuacje wynikające z pracy z trudnym odbiorcą (podopiecznym czy beneficjentem) oraz kwestie związane z wypaleniem zawodowym (w tym wolontariackim) i sposobami wychodzenia temu naprzeciw.”
Projekt Poznańska Akademia Wolontariatu jest finansowany ze środków pochodzących z budżetu Miasta Poznania.