O nas

Portal tworzą dla Państwa:

Pracownicy:

Ewelina Węglewska – redaktor naczelna


Absolwentka kulturoznawstwa UAM w Poznaniu. Działalność dziennikarską rozpoczynała w warszawskim Sztandarze Młodych. Pracowała w prasie lokalnej, była redaktorem naczelnym gazety i rozgłośni zakładowej ABC Lechii. Współpracowała z Ośrodkiem TVP w Poznaniu. Choroba i niepełnosprawność na pewien okres przeszkodziły jej w czynnym uprawianiu dziennikarstwa, do którego powróciła 15 lat temu, zaczynając długoletnią współpracę z miesięcznikiem „Filantrop Naszych Czasów”. Laureatka konkursu Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich o nagrodę im. Wojciecha Dolaty za cykl „Jak pokonać te schody?” (2005 rok). Lubi operę, dobrą książkę i dotyk wiatru we włosach, gdy podróżuje elektrycznym skuterem. W portalu PION pracuje od kwietnia 2012.

Kontakt: e.weglewska@pion.pl

tel.: 502 432 504


 

Martyna Sergiel - dziennikarz

 

Lubi pisać o wszystkim, choć najtrudniej przychodzi jej pisanie o sobie. Najbardziej wymagająca jest bowiem w stosunku do własnej osoby. W życiu kieruje się sentencją Sokratesa: „Wiem, że nic nie wiem”. Ukończyła Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, a studia te dały jej dużą satysfakcję i zadowolenie. W wolnych chwilach chętnie odwiedza miejsca dalekie, wykreowane na kartach powieści. Wzorem do naśladowania są dla niej Rodzice, którzy otworzyli jej świat i nauczyli kochać. Pasję do książek zaszczepiła w niej mama, wprowadzając ją w przestrzeń dziecięcej wyobraźni. Przeważnie czytała jej pouczające książki zakończone morałem. Z tych głośnych lektur wyniosła wiele dobrego, chociaż wtedy myślała, że są dla niej zbyt mądre. Prywatnie interesuje się poezją Czesława Miłosza. Łatwo można ją odnaleźć zatrzymaną gdzieś pomiędzy jednym wierszem a drugim.

 

Kontakt: m.sergiel@pion.pl

 

Tomasz Wojczak - dziennikarz
 

Patrzy na życie przez pryzmat sentencji Konfucjusza: Szlachetny rzecz każdą z różnych stron ogląda i nie ma uprzedzeń. Medytuję całymi godzinami nad średniowieczną literaturą dworską, a zwłaszcza nad Pieśniami Marii de France. Kontempluję sztukę średniowieczną. Marie de France, to moja ulubiona poetka - bo czyż można wypowiedzieć coś głębszego od zdania jej autorstwa: Cóż ja bez Ciebie a Ty beze mnie?

Moje motta życiowe to fragment wiersza Adama Mickiewicza zawierający się w zdaniu: Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem i wiersz Wisławy Szymborskiej Nic dwa razy. Interesuję się: polską sztuką romańską i literaturą średniowieczną. Prywatnie fan Interu Mediolan, grupy Coma oraz wielbiciel różnych rodzajów herbaty i tzw. śmiej-żelków.

 

Kontakt: wojczaktomasz@wp.pl


Marcin Łącki – redaktor techniczny

Zajmuje się obsługą techniczną portalu. Jest pracownikiem z najdłuższym stażem w PION – zaczynał w 2007 roku. Uczestniczył w realizacji kampanii społecznej „Tutaj jest OK.”, poświęconej dostępności przestrzeni miejskiej Poznania dla osób niepełnosprawnych (2006). Interesuje się podróżami oraz techniką komputerową.

Kontakt: m.lacki@pion.pl

 

Wolontariusze:

Joanna Kozłowska – dziennikarka, okazjonalnie fotograf

 

Z zawodu nauczycielka (polonistka). Kocha Boga, ludzi, muzykę i podróże. Współredaktor portalu www.moja-indonezja.pl. Z portalem PION związana od 2012 roku.

 

 

 

 

 

 

Hanna Wawrzynkiewicz – miłośniczka książek, muzyki, filmu i teatru

 

Popularyzatorka muzyki, koncertowa bywalczyni, mecenas kultury. Aktywistka społeczna, ale również kamerzystka. Osoba zaangażowana w sprawy kultury, sprawy miasta i regionu oraz w pomoc doradczą słabszym. Z wykształcenia ekonomistka. Współpracuje z portalem pion.pl jako dziennikarz od września 2015 r.

 

Zofia Sawikowska - wolontariusz

 

Dziennikarka - wolontariuszka, najstarsza wiekiem studentka dziennikarstwa na WNPiD UAM w Poznaniu.  Szczęśliwa matka trzech wykształconych synów, babcia dwóch wnuków. Interesuje się problematyką Bliskiego Wschodu, historią Żydów, polityką, historią Poznania, lubi poznawać ciekawych ludzi, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia. Aktywnie uczestniczy w życiu Wydziału. Jest dobrym duchem Redakcji, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Swoim uśmiechem i pasją zaraża wszystkich.

 

Grzegorz Klonowski - wolontariusz

Historyk. Absolwent UAM, doktorant UO. Zajmuje się dziejami NSZZ „Solidarność”, NSZZ RI „Solidarnoność”, historią lokalną. Zainteresowania: literatura, film polski, ekonomia, polityka polska i miedzynarodowa.