Forum Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum Strona Główna Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dofinansowanie do komputera

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum Strona Główna -> Tematy trudne i codzienne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lucho78

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 10:02 am    Temat postu: Dofinansowanie do komputera Odpowiedz z cytatem

Taki list przyszedł do pionu dzisiaj.Może ktoś odpisze koledze Very Happy ?

Mam 20 lat , jestem studentem II roku Informatyki i Ekonometrii w systemie dziennym. Posaidam orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym, porzyczyna : 10-N.
Jestem zainteresowany dofinansowaniem na zakup sprzętu komputerowego.
Proszę o szczegółwe informacje na ten temat min. gdzie moge złożyć taki wniosek, co w nim zawrzeć itp. Studjuję w woj. śląskim i tam też mieszkam, natomiast jestem zameldowany na pobyt stały w woj. świętokrzyskim.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 1:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dofinansowanie do komputerów załatwia się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie lub Oddziale PFRON.
Zdarza się, że zmieniane są w danym roku warunki uzyskania dofinansowania, więc najlepiej u żródła zdobyć informacje i wniosek.
Oddział Śląski 032 2036835, 2036834, 7869602; katowice@pfron.org.pl
Oddzial Świetokrzyski 041 3421969 kielce@pfron.org.pl
Można też poszperać na stronie www.pfron.org.pl , gdzie powinny być informacje o zasadach przyznawania dofinansowań w danym roku.
Dla uczących się korzystniejsze były dofinansowania w Oddziale PFRON, ale trzeba było spełniać określone warunki.
We wniosku pisze co należy dołączyć : na pewno orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, kosztorys komputera, zaświadczenie z uczelni itp.
Nie wiem czy nie ma ograniczenia wieku i nie wiem gdzie należy składać, jak ma się "dwa" zameldowania. Są też określone terminy.
Powodzenia
Powrót do góry
Mantis

PostWysłany: Wto Mar 21, 2006 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj z komputerami różnie bywa możne zdobyć na trzy sposoby. Nie wiem co oznacza określenie 10-N? A to ma znaczenie.

Jeśli staramy się z MOPRu czy PCPRu to jest to z działań "likwidacja barier w komunikowaniu się" i trzeba przedsawić papiery od lekarzy itp że jest taka potrzeba.

Fruga możiwość to PFRON program Pegaz chyba plan B czyli dofinansowanie sprzetu komputerowego. Trzeba przedstawić zaświadczeniz ile się da (z uczelni też) i od lekarza że ma się kłopoty ze wzrokiem bądź z rękoma. (tylko dla tych grup niepełnosprawności jest dofinansowanie.)

Trzecia możliwość to akurat dla uczących się program student. Umożliwia nie tylko kupno komputera ale także jego rozbudowę (wiem bo koleżanka załatwia tak sobie)

Tak więc wybór zalezy od stopnia niepełnosprawności i możliwości. w MOPRZe trzeba mieć chyba 20%

z Pegaza 10% (choć czasem była też całkowita spłata w ratach zależnie od ich funduszy)

Program student chyba nie wymaga środków łasnych.

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum Strona Główna -> Tematy trudne i codzienne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: