Forum Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum Strona Główna Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

niepełnosprawni - studia przez internet

Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum Strona Główna -> Tematy trudne i codzienne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maro
Gość

PostWysłany: Nie Sty 23, 2005 2:08 pm    Temat postu: niepełnosprawni - studia przez internet Odpowiedz z cytatem

Mój niepełnosprawny syn DMD zdaje w tym roku maturę. Bardzo chciałby studiować, niestety ze względu na jego chorobę jest to możliwe tylko przez internet. Znaleźliśmy już pewne informacje, ale dotyczą informatyki, zarządzania, ekonomii, syna interesuje jednak inna tematyka: psychologia, socjologia, kierunki humanistyczne. A może wiecie o przydatnych kursach? Pomóżcie, chcę aby syn miał zajęcie, poszerzał swoje wiadomości. Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
lucho78

PostWysłany: Nie Sty 23, 2005 9:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może jednak da się nie przez internet? Coraz więcej niepełnosprawnych studiuje - tu jest mail do p. Romana Durdy - dziekana (?) ds osób niepełnosprawnych na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu rdurda@amu.edu.pl - warto się z nim skontaktować Razz
Jest też strona http://www.uniwersytetydlawszystkich.pl/ gdzie jest dużo informacji na temat/dla niepelnosprawnych studentów. Może sie przyda;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gość

PostWysłany: Nie Sty 23, 2005 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lucho 78 dzięki! Myślę jednak, że dla syna ze względu na stan zdrowia jedyna szansa studiowania to internet. Pozdrawiam
Powrót do góry
Mantis

PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 12:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam że zapytam co to jest DMD? Nie wiem dlaczego kojarzy mi sie z zanikiem mięśni. Jeśli tak to wydaje mi się że jeśli istnieje jeszcze możliwość (syn nie jest przykuty do łóżka) to powinno się walczyć o nauczanie normalne na studiach ewentualnie z indywidualnym tokiem studiów. Uważam że to najlepsze wyjście. Moja dziewczyna ma zanik mięśni i uczyła się w akademi komputerowej dojeżdżając do niej. Niestety to wymaga wyrzeczeń od rodziców i codzienneggo dowożenia (choć nie wiem czy w indywidualnym toku kształcenia nie mogłoby być części zajęć w domu). Uważam że szkołę najlepiej jednak kontynuować w szkole jednak gdy uparcie stwierdzisz że to tylko nauka w domu polecam kursy na

http://www.come.uw.edu.pl

Nie są specjalnie drogie 100zł za kurs i trwają miesiąc lub dłużej. Moja dziewczyna ukończyła "Wstęp do psychologii" bo humanistyka ją interesowała. Myślę że jest to alternatywa dla kierunków technicznych.

P.S. Osoba na wózku spokojnie może kończyć studia czego jestem żywym przykładem. Ukończyłem Politechnikę Poznańską o kierunku Elektronikai telekomunikacja. Tak więc zachęcam jednak do nauki z innymi rówieśnikami.

maro
Gość

PostWysłany: Pon Sty 24, 2005 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mantis masz rację DMD to dystrofia mięśniowa Duschena, mieszkamy 40 km od Poznania z finansami różnie, więc myślimy,że internet będzie najlepszy
Powrót do góry
iwpal

PostWysłany: Wto Lut 01, 2005 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Maro! Zdaje się, ze studia przez internet też sa płatne.
Znalazłam coś takiego Polski Uniwersytet Wirtualny http://www.puw.edu.pl/ Jak znajde cos jeszcze, to też dam Ci linkę.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maro
Gość

PostWysłany: Pon Lut 28, 2005 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za informacje, nadal proszę o inne opcje
Powrót do góry
eurobrand

PostWysłany: Pią Paź 23, 2009 1:08 pm    Temat postu: nauka przez internet.... Odpowiedz z cytatem

Upewnij sie wczesniej czy taka nauka przez internet to samodzielne studiowanie materiałów czy interakcyjny kurs... na stronie "Nauka Pozycjonowania" widać te różnice... wprawdzie tutaj punktem odniesienia jest pozycjonowanie, ale są to dość uniwersalne różnice. Z resztą samo pozycjonowanie to bardzo ciekawa opcja dla osoby niepełnosprawnej - nie wymaga opuszczania domu, nie wymaga konkretnych godzin pracy, a pensje co najmniej dobre. No i co ciekawe, takie szkolenia z pozycjonowania mogą być finansowane przez instytucje likiwidujące bariery.
Powrót do góry
allyas

PostWysłany: Pią Maj 07, 2010 9:24 am    Temat postu: a może szkoła policealna? Odpowiedz z cytatem

Jeśli musisz liczyć się finansami, to tańszym rozwiązaniem od studiów może być szkoła policealna. Na stronie www.atheneum.com.pl jest oferta studium administracyjnego prowadzonego przez internet. Zdobywasz zawód technika administracji w 2 lata.
Powrót do góry
matylda

PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 5:06 pm    Temat postu: studia w sieci Odpowiedz z cytatem

studia przez internet to dla osób niepełnosprawnych i nie tylko oczywiście świetne rozwiązanie. taką ofertę prezentuję między innymi www.e-studia.pl. ic oferta jest bardzo szeroka dlatego można łatwo sobie wszystko dopasować
Powrót do góry
minksi

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 12:20 pm    Temat postu: studia przez internet Odpowiedz z cytatem

Studia zdalne, dopiero się rozwijają, uczelnie przystosowują się do prowadzenia i nagrywania różnego typu zajęć, tak by można było je udostępniać. Niektóre stosują takie materiały, jako powtórkowe, ale są też takie uczelnie na których można już studiować zdalnie.
Oto jedna z takich uczelni www.e-studia.pl
Powrót do góry
Binewi

PostWysłany: Sob Paź 18, 2014 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy temat Smile Smile Smile Pozdro Smile Smile Smile
Powrót do góry
wuzet

PostWysłany: Pon Lis 09, 2015 9:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że teraz możliwości są o wiele większe niż kiedyś
cli1ssi

PostWysłany: Sro Gru 02, 2015 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz poszerzyć swoje umiejętności i zostać specjalistą SEO lub prowardzisz własną firmę a nie masz wystarczających środków na reklamę sprawdź Szkolenie z pozycjonowania. Szkolenie jest prowadzone od podstaw - polecam.
Powrót do góry
wuzet

PostWysłany: Czw Gru 03, 2015 10:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, może się skuszę Wink
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum Strona Główna -> Tematy trudne i codzienne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: