Forum Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum Strona Główna Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zespół Retta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum Strona Główna -> Terapia, rehabilitacja i nauczanie - metody i praktyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ela tomczak

PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 7:15 pm    Temat postu: Zespół Retta Odpowiedz z cytatem

Chciałabym sie skontaktować z pedagogiem pracującym z dzieckiem z Zespołem Retta[/b]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JACOL

PostWysłany: Pon Lis 26, 2007 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pracuję z takim dzieckiem:

Może spróbuj tu:

http://www.rettsyndrom.gd.pl/

JACOL
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mandzia

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 10:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam! ja mam u siebie w placówce dziewczynkę z zespołem Retta, w czym mogę Ci pomóc?
Powrót do góry
milus130

PostWysłany: Wto Paź 28, 2008 4:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
jestem psychologiem i terapeutom dziewczynki z zespołem retta
chętnie pomogę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ela tomczak

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 11:51 pm    Temat postu: Re: Zespół Retta Odpowiedz z cytatem

przepraszam wszystkich za brak jakiejkolwiek odpowiedzi z mojej strony, to nie dlatego że przestałam się interesować tematem, ale dlatego, że nie idzie mi jeszcze sparwnie poruszanie się po internecie, a szczególnie po tego typu stronach. nadal jestem zainteresowana tematem. tak szczerze mówiąc nie sądziłam, że ktokolwiek odpowie na moje zapytanie, ale jak widać się myliłam :). pierwszy raz mam styczność z taką dziewczynką więc nie wiem do końca czy dobrze ją scharakteryzuje. ma 18 lat i ma stwierdzone upośledzenie umysłowe w stopniu głębokim, typowe objawy jak przy zespole retta o którym czytałam w internecie. nie mówi i nie posługuje się żadną alternatywną formą komunikacji. jeśli chodzi o prace z tą dziewczynką, chodzi mi przede wszystkim o to jaką formę komunikacji możnaby spróbować wprowadzić? dziewczynka jest w grupie rewalidacyjnej, więc z koleżnką próbujemy pracować na konkretach i zdjęciach. jest to na razie kilka zdjęć, oznaczających stałe rytuały dnia takie jak powitanie,zajęcia porannego kręgu, zajęcia muzyczne, obiad, mycie zębów oraz kilka przedmiotów związanych z czasem wolnym jak piłka, magnetofon,klocki.. kiedy pokazujemy jej zdjęcie przedmiotu, patrzy ładnie, koncentruje wzrok, ale trudno powiedzieć czy rozumie. nie wybiera z dwóch przedmiotów. Poza tym buzia jest cały czas otwarta, paluszek w buzi. czasami uda sie jej zrobić masaż wewnętrzny ale czasami nie da rady. o myciu zębów nie ma mowy. Mama wychodzi z założenia, że ona i tak się w życiu nacierpiała więc nie każe jej "męczyć". bez pomocy rodziców duzo sie nie osiągnie, ale nie możemy jej pozostawic samej sobie. robimy co możemy ale czy dobrze?? byłabym wdzieczna za wszelkie podpowiedzi, na czym się skupić. pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
Powrót do góry
maciek000

PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 9:56 am    Temat postu: Re: Zespół Retta Odpowiedz z cytatem

ela tomczak napisał:
przepraszam wszystkich za brak jakiejkolwiek odpowiedzi z mojej strony, to nie dlatego że przestałam się interesować tematem, ale dlatego, że nie idzie mi jeszcze sparwnie poruszanie się po internecie, a szczególnie po tego typu stronach. nadal jestem zainteresowana tematem. tak szczerze mówiąc nie sądziłam, że ktokolwiek odpowie na moje zapytanie, ale jak widać się myliłam Smile. pierwszy raz mam styczność z taką dziewczynką więc nie wiem do końca czy dobrze ją scharakteryzuje. ma 18 lat i ma stwierdzone upośledzenie umysłowe w stopniu głębokim, typowe objawy jak przy zespole retta o którym czytałam w internecie. nie mówi i nie posługuje się żadną alternatywną formą komunikacji. jeśli chodzi o prace z tą dziewczynką, chodzi mi przede wszystkim o to jaką formę komunikacji możnaby spróbować wprowadzić? dziewczynka jest w grupie rewalidacyjnej, więc z koleżnką próbujemy pracować na konkretach i zdjęciach. jest to na razie kilka zdjęć, oznaczających stałe rytuały dnia takie jak powitanie,zajęcia porannego kręgu, zajęcia muzyczne, obiad, mycie zębów oraz kilka przedmiotów związanych z czasem wolnym jak piłka, magnetofon,klocki.. kiedy pokazujemy jej zdjęcie przedmiotu, patrzy ładnie, koncentruje wzrok, ale trudno powiedzieć czy rozumie. nie wybiera z dwóch przedmiotów. Poza tym buzia jest cały czas otwarta, paluszek w buzi. czasami uda sie jej zrobić masaż wewnętrzny ale czasami nie da rady. o myciu zębów nie ma mowy. Mama wychodzi z założenia, że ona i tak się w życiu nacierpiała więc nie każe jej "męczyć". bez pomocy rodziców duzo sie nie osiągnie, ale nie możemy jej pozostawic samej sobie. robimy co możemy ale czy dobrze?? byłabym wdzieczna za wszelkie podpowiedzi, na czym się skupić. pozdrawiam wszystkich serdecznie Smile

Ja bym się raczej skupił metodach na pracy z dzieckiem upośledzonym w stopniu głębokim a nie na pracy z dzieckiem z zespołem
Retta. Być może, że komunikacja obrazkowa to za wysokie progi. Można by spróbować kalendarz konkretów. łyżka oznacza posiłek piłka zabawę itp.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum Strona Główna -> Terapia, rehabilitacja i nauczanie - metody i praktyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: