Przejdź do treści

Aspekty medyczne genetyki i chorób współistniejących w autyzmie

Plakat promujący konferencję Aspekty medyczne genetyki i chorób współistniejących w autyzmie

Tylko do dziś, to jest 4 listopada 2020 r. przyjmowane są zapisy na I Międzynarodową Konferencję online: „Aspekty medyczne genetyki i chorób współistniejących w autyzmie”, która odbędzie się 7 listopada bieżącego roku w godzinach od 9:00 do 18:00.
 

Wydarzenie to adresowane jest do rodziców dzieci z ASD oraz lekarzy i terapeutów. Podczas wydarzenia wiedzą na temat możliwości skutecznego poprawy stanu zdrowia w chorobach współistniejących w autyzmie, podzielą się z uczestnikami:

Dr Theoharis Theoharides, który przedstawi wykład „Pozwól, by natura Ci pomogła: jak możemy złagodzić stan zapalny w ciele migdałowatym”.

Dr Richard E. Frye, który przedstawi wykłady „Uleczalne zaburzenia metaboliczne w autyzmie” oraz
Niedobór kwasu foliowego w mózgu”.

Dr Richard G. Boles, który zaprezentuje wykłady zatytułowane „Odżywianie w autyzmie według najnowszych nauk” oraz Kierunki terapeutyczne mające na celu poprawę wyników w autyzmie na podstawie testów genetycznych”

Dr Michael Kucera, który przedstawi wykłady „Rola osi podwzgórze-przysadka i innych ośrodków podkorowych w szeroko rozpowszechnionych zaburzeniach zachowania i możliwości poprawy” oraz
Zastosowanie testów HRV do kontroli aktywności osi HPA i ewentualnej kontroli działań terapeutycznych. Przegląd przypadków”

Dr Magdalena Cubała – Kucharska, która wygłosi wykład „Przewlekłe infekcje i zachowania chorobowe jako czynnik przyczynowy autyzmu”

Dr Pol De Saedeleer, która wygłosi wykład „Analiza nowych możliwości leczenia żywieniowego ukierunkowanego na destrukcyjną aktywność mikrogleju, mastocytów i astrocytów w ASD”
 

-Dr Agnieszka Wroczyńska, która wygłosi prelekcję „Nowoczesna diagnostyka medyczna – jak może pomóc osobom w spektrum autyzmu?”

Mgr Paulina Swoboda, która przedstawi prezentację „PANDAS / PANS – Czy cierpi na to moje dziecko?”

Mgr Edyta Węcławska, która przedstawi prezentację „Insulinozależne funkcje poznawcze mózgu”

– Mgr Dominika Futyma, która przedstawi prezentację „tVNS – stymulacja nerwu błędnego jako wsparcie równoległe w autyzmie”
Wystąpienia zagranicznych uczonych będą w całości tłumaczone na język polski.
Koszt udziału w konferencji to 350 zł.
Bilety można kupić na stornie: https://nietylkoautyzm.pl/.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności