Przejdź do treści

Niepełnosprawny Piotr Sajdak na najnowszej okładce magazynu Men’s Health

Okładka Men’s Health z Piotrem Sajdakiem – mężczyzną po amputacji ręki

Na najnowszej okładce magazynu Men’s Health znalazł się Piotr Sajdak – mężczyzna z protezą ręki. Jego historia pokazuje, że często pomimo różnych ograniczeń jesteśmy w stanie zbudować samodyscyplinę i pewność siebie, osiągając przeróżne cele, także sportowe.

Droga do miejsca, w którym obecnie znajduje się Piotr była jednak długa i wyboista. Po prostu trudna.

Parę lat temu Piotr stanął w obronie koleżanki w jednym z klubów. Mężczyzna, na którego przypadkowo wpadł podczas przepychanki, zadał Piotrowi ciosy nożem, między innymi w ramię. Rękę trzeba było amputować – czytamy na portalu niepelnosprawni.pl

– Tracąc rękę, tracisz tak jakby część swojej męskości. Zastanawiasz się, czy będziesz mógł być takim samym facetem, jak byłeś do tej pory – wspomina bohater artykułu.

Dlatego trochę wybrałem ten cel: „okładka Men’s Health”, bo to coś, co maksymalnie udowadnia męskość. To był bardzo mocno wizualny cel – „będę na okładce”. Potrzebowałem udowodnić coś sobie i innym ludziom. Z czasem okazało się, że to droga była w tym wszystkim najlepsza, a nie sam cel – relacjonuje Piotr dla dziennikarzy.

Mężczyzna osiągnął swój cel, chociaż musiał być gotowy na pokonanie wielu trudności i narzucenie sobie różnych wyrzeczeń. Kiedy zaczynał, nie miał do czynienia ze sportem, musiał więc popracować nie tylko nad ciałem, ale również nad siłą psychiki i charakteru.

Jego przykład pokazuje, że często trudne doświadczenia są początkiem nowej ścieżki i nie należy nigdy poddawać się wymagającym okolicznościom, ale zawalczyć o siebie i nową jakość swojego życia.

Chociaż to tylko słowa, mamy na nie silne potwierdzenie w postaci Piotra i historii, która za nim stoi, pokazując, że często doznając straty można pozornie dużo zyskać, choćby wiarę w to, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Artykuł o Piotrze Sajdaku można przeczytać w sierpniowym numerze magazynu Men’s Health.

Część tekstu jest dostępna na stronie internetowej MH. Osoby zainteresowane mogą znaleźć Men’s Health na Facebooku i Instagramie.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.