Przejdź do treści

Skrzydła życia – działam, nie jestem obojętny

Logo konkursu Skrzydła Życia - działam, nie jestem obojętny

Do 30 marca 2020 r. można składać prace konkursowe do kolejnej edycji konkursu profilaktycznego pod nazwą „Skrzydła życia – działam, nie jestem obojętny”.

Osoby zainteresowane udziałem w przedsięwzięciu proszone są o przygotowanie fotografii lub grafiki komputerowej na temat przemocy oraz wykluczenia społecznego. Konkurs „Skrzydła życia – działam, nie jestem obojętny” dedykowany jest młodzieży w wieku 13-18 lat, zamieszkałej na terenie powiatu poznańskiego. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problem przemocy i wykluczenia społecznego. Wydarzenie ma zachęcić młodzież do przedstawienia swoich oryginalnych przemyśleń związanych z tym zagadnieniem.

Zgłoszone do konkursu prace będą użyte do stworzenia kalendarza. Zostanie on wykorzystany podczas listopadowych działań profilaktycznych mających na celu na przeciwdziałanie przemocy i wykluczeniu.

Patronat nad konkursem sprawuje Starosta Poznański. Akcja współorganizowana jest przez powiat poznański, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Komendę Miejską Policji w Poznaniu.

Prace konkursowe należy przynieść do siedziby Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, przy ul. Szylinga 2. Prace powinny być opatrzone adnotacją „Wydział Prewencji – konkurs”.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.