Przejdź do treści

Projekt aktywizacji zawodowej realizowany przez fundację „Reaxum”

Baner promujący projekt GraduatON Fundacji „Reaxum”. Po lewej stronie treści informacyjne dotyczące udziału w projekcie. Po prawej stronie młodzież siedząca przy komputerze. Dziewczyna z przodu jest na wózku inwalidzkim

Międzynarodowa Fundacja „Reaxum” realizuje projekt pod nazwą. „GraduatON”, współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Program obejmuje okres od 1 października 2018 r. do 30 września 2020 r., w tym I okres projektu realizowany jest od 1 października 2018 r. do 30 września 2019 r., a II okres projektu realizowany jest od 1 października 2019 r. do 30 września 2020 r.

Celem głównym Projektu jest wzrost zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe i/lub będących na ostatnim roku studiów, poprzez zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki zawodowej. Jednym z priorytetów programu jest wprowadzenie osób z orzeczeniem na rynek pracy.

Uczestnikami i uczestniczkami projektu mogą być osoby, które:

Są absolwentami szkoły wyższej (max. 60 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu); lub

Uzyskały absolutorium (max. 60 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu); lub

Są na ostatnim roku studiów wyższych;

Posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne);

Na dzień przystąpienia do projektu pozostają bez zatrudnienia.

Uczestnicząc w Projekcie można zyskać wsparcie doradcy zawodowego, który zaplanuje i pomoże podczas wdrożenia Indywidualnej Ścieżki Kariery.

Możliwa jest również pomoc psychologa/coach’a kariery. Dla beneficjentów przewidziano także atrakcyjne warsztaty dotyczące zagadnień autoprezentacji, organizacji czasu pracy czy komunikacji interpersonalnej i komunikacji w zespole.

Efektem uzyskanym dzięki warsztatom będzie poznanie technik i zasad skutecznej komunikacji w zespole, pozyskanie wiedzy na temat zjawisk i sił działających w zespole, nabycie umiejętności sprawnego identyfikowania sytuacji konfliktowych oraz efektywnego zarządzania konfliktem,

Beneficjenci nabędą umiejętność korzystania z narzędzi i zasad budowania skutecznie działającego, współpracującego zespołu. Poprzez zastosowanie tej formy wsparcia beneficjenci ostateczni projektu posiądą praktyczne umiejętności z zakresu efektywnej komunikacji oraz asertywnego zachowania podczas pracy w zespole.

Będzie też niepowtarzalna okazja udziału w szkoleniu z urządzeń i technologii wspomagających osoby z niepełnosprawnościami w środowisku zawodowym. Końcowym celem uczestnictwa w projekcie są płatne 3-miesięczne staże aktywizacyjne dla najlepszych (20 uczestników w każdym z okresów realizacji projektu).

W ramach Projektu Międzynarodowa Fundacja „Reaxum” pokrywa następujące koszty:

profesjonalnej obsługi merytorycznej podczas organizowanych wsparć;

wynajmu sal szkoleniowych podczas organizowanych warsztatów i szkoleń;

ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników/czek   

materiałów szkoleniowych;

wyżywienia podczas udziału w warsztatach i szkoleniach;

zakwaterowania podczas udziału w szkoleniach i warsztatach – dla osób, które z uzasadnionych przyczyn nie są w stanie dojechać z miejsca zamieszkania w dniu w którym odbywa się szkolenie lub warsztat (np. odległość powyżej 100 km); koszty pokrywane będą do momentu wyczerpania budżetu środków przeznaczonych na ten cel;

dojazdów na szkolenia i warsztaty – koszty pokrywane do wysokości kwoty przewidzianej w budżecie i do momentu wyczerpania budżetu środków przeznaczonych na ten cel, zgodnie z obowiązującym „Regulaminem rozliczenia kosztów podróży – projekt pn. „GraduatON”.

Kontakt do projektu:

Kamila Żarkowska kamila.zarkowska@reaxum.eu

tel.: 728 442 860

Więcej informacji pod adresem: https://reaxum.eu/projekty/graduaton/o-projekcie