Przejdź do treści

Jarmark Świętojański

W Poznaniu na płycie Starego Rynku trwa jedna z najpopularniejszych imprez handlowych w Poznaniu – Jarmark Świętojański.

 

Na jarmarku tradycyjnie nabyć można różnego rodzaju sery, wędliny i wina. Przybywający do stolicy Wielkopolski turyści i inni goście na jarmarcznych straganach mogą nabyć związane z Poznaniem suweniry. Jak co roku na Jarmarku Świętojańskim kupić można również starocie. Stosunkowo liczne są stoiska filatelistyczne, których oferta jest według mnie jest bardzo bogata. W trakcie wydarzenia nabyć można również stare monety, płyty winylowe i płyty cd. Bardzo uboga w tym roku jest oferta książkowa – wystawcy się nie postarali. Pomimo tego, że na stoiskach ze starymi książkami spędziłem blisko półgodziny nie znalazłem tam nic ciekawego. Przygotowano również bardzo bogatą ofertę gastronomiczną.

Wizytę na Jarmarku uważam za niezwykle udaną. Podobał mi się klimat tego wydarzenia. Poznaniacy i turyści licznie odwiedzali stoiska handlowe. Zapraszamy wszystkie osoby z niepełnosprawnościami do tego by odwiedziły poznański, niezwykle kolorowy Jarmark Świętojański.