Przejdź do treści

Dni Lubonia 2019

Plakat Dni Lubonia 2019 - białe tło. Niebieskie i różowe elementy graficzne i napisy

 

W najbliższy weekend 8-9 czerwca w Parku Papieskim (obok ronda Żabikowskiego) odbędą się Dni Lubonia 2019.

Jak zapewnia organizator – Urząd Miejski w Luboniu – nie zabraknie atrakcji i będzie się działo, a każdy znajdzie cos dla siebie.

Pierwszego dnia imprezy, w sobotę 8 czerwca wystąpi Majka Jeżowska z zespołem; piosenkarka znana przede wszystkim, jako gwiazda piosenki dziecięcej. Chyba wszyscy pamiętamy takie przeboje, jak „Laleczka z saskiej porcelany”, „A ja wolę moją mamę” czy „Wszystkie dzieci nasze są”.

Wystąpi również Juror „The Voice of Poland” i wokalista grupy Bracia – Piotr Cugowski.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie polski zespół rockowy – grupa IRA, znany z takich przebojów, jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California”.

W niedzielny wieczór na lubońskiej scenie królować będzie grupa De Mono. W swoim repertuarze mają liczne przeboje m.in. „Kochać inaczej”, „Statki na niebie” czy „Póki na to czas”.

W tegorocznych Dniach Lubonia nie zabraknie też ciekawych imprez towarzyszących. O wszystkich atrakcjach wydarzenia Czytelnicy mogą dowiedzieć się z programu szczegółowego, który przedstawiamy poniżej:

Program szczegółowy:

Sobota 8/06.

16:00 – 17:00 Prezentacje lubońskich przedszkoli

17:00 – 18:30 Koncert Majki Jeżowskiej z zespołem

19:00 – 20:30 Koncert Piotra Cugowskiego z zespołem

20:30 – 21:00  Występ laureatów konkursu „Piosenka dla każdego”

21:00 – 22:30 Koncert zespołu IRA

Niedziela 9/06.

16:00 – 17:00 Prezentacja lubońskich zespołów senioralnych

17:00 – 19:30 „Luboń na rockowo”- prezentacja lubońskich zespołów rockowych; w przerwach prezentacja dziecięcych formacji tanecznych FitArt

19:30 – 20:15 ReCover – największe polskie przeboje

20:45 koncert zespołu De Mono

Imprezy towarzyszące:

bieg na powitanie lata, start 9:00

– pokazy ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy: osp lubon i enea fundacja

– występy lubońskich zespołów

– rezentacja działalności ośrodka kultury

– bezpłatne animacje dla dzieci

– wesołe miasteczko

– strefa lubońskich przedsiębiorców

– prezentacja lokalnych stowarzyszeń