Przejdź do treści

Rekord Polski w pływaniu pobity!

Zdjęcie, basen

W Szczecinie zakończyły się właśnie Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu sportowców z niepełnosprawnościami.

W doskonałej formie zaprezentował się Jacek Czech, który ustanowił nowy rekord kraju!

W murach pływalni Floating Arena zawodnik UKS Bielany Warszawa popłynął po złoty krążek w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym z czasem 28 sekund i 56 setnych.

Zawodnik ustanowił tym samym rekord Polski i drugi w tym roku wynik w skali globu!

Jacek Czech po starcie w Szczecinie nie krył radości z rezultatów uzyskanych w tym roku w dyscyplinie sportowej, jaką jest pływanie.

Na pewno miałem swój plan – wypaść jak najlepiej. Ten plan udało mi się zrealizować. To rok Jacka Czecha, rekordy Polski, rekordy życiowe, dwa medale z Mistrzostw Świata i najlepszy wynik w historii. Chcę być najlepszy i to udowadniam – podsumował dumnie sam zainteresowany.

Warto na zakończenie zaakcentować, że w zawodach w Szczecinie udział brali również inni pływacy z orzeczeniem, między innymi z takich państw świata, jak Holandia, Szwecja, Korea, Kanada czy Kazachstan.

Dodaj komentarz