Przejdź do treści

Poznajcie Weronikę Pawelec – pierwszą niesłyszącą uczestniczkę Top Model

Zdjęcie – Weronika Pawelec

O udziale w „Top Model” marzy wiele dziewczyn, jednak nie wszystkim udaje się przejść pierwsze castingi umożliwiające dalszy udział w programie.

W bieżącej, 11 edycji show swojej szansy szuka również pierwsza niesłysząca modelka w historii konkursu – Dominika Pawelec.

Ta młoda 19-letnia dziewczyna pochodzi z niewielkiej miejscowości w województwie świętokrzyskim. Po zdaniu matury nastolatka przeprowadziła się do Poznania, gdzie obecnie mieszka. Weronika słyszy przy pomocy aparatu słuchowego i w szczepionemu implantowi.

Weronika Pawelec otrzymała 3 razy „tak” od jurorów „Top Model”. Komisja zauważyła, że dziewczyna jest bardzo skromna i nieśmiała, ponieważ nie chciała brać udziału w sesji zdjęciowej.

Uczestniczka argumentowała później, że potrzebuje niekiedy dużo czasu, aby otworzyć się na ludzi. Weronika od zawsze marzyła o modelingu, dlatego postanowiła zgłosić się do programu „Top Model”.

To jest inny świat. Próbowałam czasem wytłumaczyć moim rodzicom, że wszystko jest dobrze, że wiem, co robię – wyznała.

To pierwszy taki przypadek w historii programu, kiedy modelka nie chciała początkowo zgodzić się na sesję zdjęciową. Dziewczyna natychmiast wpadła w oko jurorom, a sesja z Marcinem Tyszką utwierdziła ich w przekonaniu, że powinna ona przejść dalej. Wszyscy jurorzy byli więc na „tak”.

Takie sytuacje coraz częściej utwierdzają mnie w przekonaniu, że owszem bariery są i środowisko osób z niepełnosprawnościami ma czasami życie pełne wyzwań, ale ponadto istnieje w nas również determinacja i odwaga, by wraz ze swoimi ograniczeniami iść do przodu i pokazać się światu, takimi, jakimi jesteśmy, bez próby kamuflażu i owijania w bawełnę.

Myślę, że to autentyzm Weroniki przekonał jurorów, bo nastolatka niczego nie udawała i była po prostu sobą. Ta postawa ewidentnie zaprocentowała.

Dodaj komentarz