Przejdź do treści

Mistrzostwa Świata Osób z Zespołem Downa czas start!

Reprezentacji Polski w judo osób z zespołem downa na Mistrzostwach Świata w Portugalii

Wczoraj, tj. w poniedziałek 20 czerwca w czeskich miastach: Nymburku oraz Mladá Boleslav rozpoczęła się rywalizacja sportowa w ramach Mistrzostw Świata SUDS Osób z Zespołem Downa.

Dyscypliny, w których Polska Reprezentacja będzie walczyć o medale to tenis stołowy oraz lekka atletyka.

Drużyna będzie bronić tytułów zdobytych w zeszłym roku na Igrzyskach Europejskich w Ferrarze w północnych Włoszech.

Sportowcy z trisomią 21 wystąpią na tej imprezie sportowej już po raz siódmy. Pierwszą okazją, kiedy mogliśmy kibicować Polakom podczas tego wydarzenia był ich występ w Porto, w 2017 roku.

Przez następne lata, nasi rodacy osiągali podczas SUDS niemałe sukcesy w pływaniu (2019), judo (2019) oraz w lekkiej atletyce (2018 i 2019). Do domu wracali z krążkami, a w biegu na 800 metrów kobiet, udało im się ustanowić nawet rekord Europy.

W 2021 roku30-to osobowa drużyna reprezentowała Polskę podczas zawodów we Włoszech na Europejskich Igrzyskach Trigames, gdzie sportowcy pokazali się od najlepszej strony, cały czas trzymając wysoki poziom.

Od dzisiaj – 21 czerwca do czwartku – 23 czerwca Biało-czerwoni staną na startach z szansami na kolejne trofea w Czechach.

Oby szczęście nam dopisało! Umiejętności już posiadamy, ale mamy konkurencję z 12 państw: Argentyny, Australii, Bułgarii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Irlandii, Kuwejtu, Meksyku, Portugalii, Turcji i Włoch.

Zobaczymy, jak zaprezentują się sportowcy z niepełnosprawnością w takich dyscyplinach, jak: zawody biegowe, skok w dal, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, oszczepem, trójbój, sztafety oraz chód sportowy.

Mistrzostwa organizuje Czeskie Stowarzyszenie Sportowców z Niepełnosprawnością Intelektualną. Warto trzymać kciuki za naszą Reprezentację!

Kibicować będziemy mogli nieomal we wszystkich dyscyplinach. Życzymy pomyślnych startów i woli walki (nie tylko o medale). W sporcie najczęściej rywalizujemy bowiem z własnymi ambicjami.

Dodaj komentarz