Przejdź do treści

Dostępność poznańskiej Auli Uniwersyteckiej dla osób z niepełnosprawnościami

Zdjęcie, poznańska Aula Uniwersytecka

Wczoraj postanowiłem zbadać dostępność Auli Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu dla osób z niepełnosprawnościami. Jest to dla mnie jeden z najważniejszych budynków w Poznaniu. To właśnie w nim inaugurowałem studia, odbierałem dyplomy ich ukończenia i uczestniczyłem w wielu wspaniałych i niezapomnianych wydarzeniach kulturalnych, takich jak na przykład koncerty Pro Sinfoniki.

Poznańska Aula Uniwersytecka mieści się na skrzyżowaniu ulic Święty Marcin i Henryka Wieniawskiego. Gmach wznosi się tuż przy placu imienia Adama Mickiewicza. Aula Uniwersytetu to neorenesansowy budynek, który zbudowano w latach 1905-1910 wraz z Collegium Minus. W miejscu tym odbywają się absolutoria. Pełni ono również funkcję sali koncertowej Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego i Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus”. W Auli odbywają się również koncerty gościnne. Miejsce to jest dostępne dla wózkowiczów. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą stosunkowo łatwo dostać się na parter sali koncertowej. Szkoda, że nie zadbano o ułatwienia dla osób niesłyszących i niewidomych. Osobom niewidomym mógłby pomóc system TOTUPointów.

W skali od 1 do 5 dostępność poznańskiej Auli Uniwersyteckiej oceniam na 4 z minusem.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz