Przejdź do treści

Dostępność Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie dla osób z niepełnosprawnościami

Zdjęcie, Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie

Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie znajduje się w dwóch budynkach. Podczas mojej ostatniej wizyty w tej miejscowości zbadałem ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami.

Budynek główny Urzędu znajduje się przy ulicy Rynek 1. Jest to miejsce dostosowane do potrzeb  osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. Od strony północnej gmachu do placówki wchodzi się z poziomu gruntu.  Umożliwia  to osobom z niepełnosprawnościami łatwe dostanie się do środka. W Urzędzie dostępna jest winda, która pozwala osobom niepełnosprawnym na wjazd na trzy z czterech kondygnacji budynku.

W budynku przy  Placu Kościelnym 1 mieszą się Wydział Ochrony Środowiska i Straż Miejska.  Miejsce to jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu.  Od strony południowej możliwe jest dostanie się do siedziby Urzędu z poziomu gruntu – jest to spore ułatwienie dla wózkowiczów.  W placówce dostępna jest platforma  umożliwiająca osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich dostanie się do miejsc na wysokim parterze.

Do obydwóch budynków Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie osoby niewidome mogą wejść z psem asystującym. Jak dowiedziałem się od pracowników placówki osoby głuche mogą w niej skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego.

W skali od 1 do 5 dostępność Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie oceniam na 4. Jest to miejsce przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz