Forum Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum Strona Główna Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 


opiekun prawny osoby niepełnosprawnej

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum Strona Główna -> Ubezwłasnowolnienie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mar-iolaDołączył: 07 Sie 2006
Posty: 20

PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety w tej sprawie nic nie udało mi się załatwić.Ale dowiedziałam się że zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie.Myślę że teraz może jest jakaś szansa dla mnie o przywrócenie mi tego świadczenia (tak mi się wydaje).Bardzo proszę o pomoc w tej trudnej dla mnie sprawie.Bardzo mi na tym zalezy.Podaję treśc Wyroku TK.
_________________
Majka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mar-iolaDołączył: 07 Sie 2006
Posty: 20

PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro członek najbliższej rodziny wywiązuje się ze swych obowiązków - tak moralnych jak i prawnych - wobec niepełnosprawnego krewnego i wymaga to od niego rezygnacji z zarobkowania, to powinien otrzymać odpowiednie wsparcie państwa.

15 listopada 2006 r. o godz. 12.30 Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku dotyczące warunków przyznania świadczenia z pomocy społecznej w postaci zasiłku stałego.

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 27 ust. 1, 2 i 3 ustawy z dnia 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej w zakresie, w jakim uniemożliwia nabycie prawa do zasiłku stałego obciążonej obowiązkiem alimentacyjnym osobie zdolnej do pracy, niezatrudnionej ze względu na konieczność sprawowania opieki nad innym niż jej dziecko niepełnosprawnym członkiem rodziny, jest niezgodny z art. 32 ust. 1 Konstytucji.

Trybunał Konstytucyjny jest sądem prawa nie zaś faktów. W tym jednak przypadku przeanalizował stan faktyczny leżący u podstaw pytania prawnego. Opiekę nad całkowicie ubezwłasnowolnionym mężczyzną, cierpiącym na zespół Downa, sprawowała po śmierci rodziców siostra, będąca jego opiekunem prawnym. Była ona (w czasie ubiegania się o zasiłek stały) zdolna do pracy, ale z uwagi na konieczność bezpośredniej, osobistej pielęgnacji brata nie pracowała. Spełnione było także kryterium dochodowe. Trybunał stwierdził, że w tej sytuacji ustawowa regulacja musi być uznana za niesprawiedliwą i krzywdzącą. Skoro członek najbliższej rodziny (brat/siostra, dziadek/babka, czy też syn/córka) wywiązuje się ze swych obowiązków - tak moralnych jak i prawnych - wobec ciężko chorego krewnego i wymaga to od niego rezygnacji z zarobkowania, to winien on w tych działaniach otrzymać odpowiednie wsparcie państwa. Wybranie z kręgu osób zobowiązanych do alimentacji (a więc tych, na które państwo nakłada obowiązek opieki nad potrzebującą pomocy osobą najbliższą) jedynie rodziców ("naturalnych", przysposabiających, zastępczych) i przyznanie wyłącznie im prawa do zasiłku stałego, narusza konstytucyjną zasadę równości. Jest sprzeczne także z zasadą sprawiedliwości społecznej, pojmowaną nie w aspekcie socjalno-ekonomicznym, lecz odnoszącą się również do "społecznego poczucia sprawiedliwości", które w demokratycznym państwie prawnym nie powinno być przez ustawodawcę ignorowane. Godzi też w konstytucyjne nakazy ochrony i opieki nad rodziną w ogólności oraz szczególnej pomocy władz publicznych rodzinom w trudnej sytuacji materialnej i społecznej.

Rozprawie przewodniczył prezes TK Jerzy Stępień, a sprawozdawcą był sędzia TK Mirosław Wyrzykowski.

Wyrok jest ostateczny, a jego sentencja podlega ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.

Komunikat prasowy przed rozprawą dotyczącą warunków przyznania świadczenia z pomocy społecznej.

15 listopada 2006 r. o godz. 12.30 Trybunał Konstytucyjny rozpozna pytanie prawne Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku dotyczące warunków przyznania świadczenia z pomocy społecznej w postaci zasiłku stałego.

Trybunał Konstytucyjny orzeknie w sprawie zgodności art. 27 ust. 1, 2, 3 ustawy z dnia 29 listopada 1990 roku o pomocy społecznej z art. 32 ust. 1 Konstytucji.

Kierownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej odmówił Bernadetcie R. przyznania świadczenia z pomocy społecznej w postaci zasiłku stałego. Decyzja ta stała się ostateczna wskutek utrzymania jej w mocy przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Zdaniem organów pomocy społecznej obu instancji wnioskodawczyni nie spełnia kryteriów do przyznania jej zasiłku, gdyż opiekuje się niepełnosprawnym bratem, a nie dzieckiem. Wobec obowiązujących przepisów jedynie opieka nad dzieckiem uprawniałaby ją do zasiłku. Bernadeta R. odwołała się do Naczelnego Sądu Administracyjnego uzasadniając, że jej brat został całkowicie ubezwłasnowolniony i ją ustanowiono opiekunem prawnym. Od 1997 r. są sierotami i ona pełni także rolę matki. Odmowa przyznania zasiłku spowodowała, że znaleźli się w niedostatku. Zdaniem pytającego sądu pominięcie wśród uprawnionych do nabycia prawa do zasiłku osób innych niż rodzice, a których obciąża obowiązek alimentacyjny wobec pełnoletniego, niepełnosprawnego członka rodziny, jest nieuzasadnioną dyskryminacją. Skoro uznano, że należy udzielić pomocy ze środków publicznych rodzicom pozostającym w trudnej sytuacji materialnej, nie mogącym podjąć zatrudnienia z powodu konieczności opiekowania się pełnoletnim, niepełnosprawnym dzieckiem, to nie znajduje żadnego racjonalnego uzasadnienia odmowa możliwości uzyskania prawa do zasiłku przez krewnych w linii prostej i rodzeństwo osoby niepełnosprawnej.

Rozprawie będzie przewodniczył prezes TK Jerzy Stępień, a sprawozdawcą będzie sędzia TK Mirosław Wyrzykowski.
_________________
Majka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mar-iolaDołączył: 07 Sie 2006
Posty: 20

PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świadczenia także dla opiekunów

Łukasz Cholewicki
2006-11-16, 10:18
Ostatnie zmiany 2006-11-16, 14:12

Rodzeństwo i inne osoby, które faktycznie sprawują opiekę nad osobą niepełnosprawną, będą mogły starać się o zasiłek z pomocy społecznej.

Różnicowanie uprawnień do pomocy społecznej dla rodziców i dalszych krewnych dziecka niepełnosprawnego jest niezgodne z konstytucyjną zasadą równości – orzekł Trybunał Konstytucyjny w sprawie pytania prawnego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku.

WSA rozstrzygał sprawę odmowy przyznania zasiłku stałego dla siostry, która opiekowała się niepełnosprawnym bratem i z tego powodu nie mogła podjąć pracy. Ośrodek Pomocy Społecznej odmówił jej przyznania zasiłku stałego, gdyż do uzyskania takiego świadczenia uprawniałaby ją jedynie opieka nad własnym dzieckiem wymagającym stałej opieki.

– Takie unormowanie przepisów było niesprawiedliwe – stwierdził przewodniczący składu sędzia Jerzy Stępień, prezes Trybunału.

Zdaniem Trybunału o tym, czy opiekunowi należy się zasiłek, decyduje fakt sprawowania opieki nad osobą niepełnosprawną, niepodejmowanie zatrudnienia oraz niskie dochody we wspólnie prowadzonym gospodarstwie. Stopień pokrewieństwa ma w tym przypadku drugorzędne znaczenie.

Choć Trybunał orzekł o niekonstytucyjności art. 27 ust. 1-3 nieobowiązującej już ustawy z dnia 29 listopada 1990 r. o pomocy społecznej (Dz.U. z 1998 r. nr 64, poz. 414 z późn. zm.), to jednak konsekwencje wyroku odnoszą się także do osób obecnie korzystających z pomocy społecznej. Od 2003 roku zasiłek stały z tytułu opieki został przekształcony w zasiłek pielęgnacyjny. Warunkiem jego otrzymania było jednak wykazanie prawa do pobierania zasiłku stałego. Oznacza to, że osoby, którym bezprawnie odmówiono prawa do takiego zasiłku, nie otrzymały również zasiłku pielęgnacyjnego. Zgodnie z prawem wszystkie osoby, które sprawowały faktyczną opiekę nad niepełnosprawnym, a odmówiono im prawa do pobierania zasiłku stałego, będą mogły ubiegać się o wznowienie postępowania w tej sprawie. Mogą to uczynić w ciągu miesiąca od opublikowania wyroku Trybunału.

Za: Łukasz Guza, Gazeta Prawna, nr 223
_________________
Majka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mar-iolaDołączył: 07 Sie 2006
Posty: 20

PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o pomoc.
_________________
Majka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucho78Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 459

PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jakiej Pani pomocy konkretnie potrzebuje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mar-iolaDołączył: 07 Sie 2006
Posty: 20

PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 2:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomocy prawnej czy mam szanse po ogłoszeniu wyroku Tk na świadczenie pielęgnacyjne ze względu opieki nad siostrą.Bo jedni interpretują że tu chodzi o zasiłek stały,którego już nie ma, inni że o świdczenie pielęgnacyjne ja już sama nie wiem o co chodzi tak dokładnie.Po prostu potrzebuję informacji co ja mam w tej sytuacji dalej robić.Bardzo proszę o poradę.Będę wdzięczna.Pozdrawiam
_________________
Majka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mar-iolaDołączył: 07 Sie 2006
Posty: 20

PostWysłany: Pon Gru 04, 2006 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wcześniej pobierałam zasiłek stały,który potem został zastąpiony świadczeniem pielęgnacyjnym więc tak mi się wydaje że miałabym możliwość na nowo się o niego starać,ale po prostu chciałabym mieć pewnośc czy tak właśnie jest.Czekam na informacje w mojej sprawie z góry bardzo dziękuję.
_________________
Majka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mar-iolaDołączył: 07 Sie 2006
Posty: 20

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o jakieś wiadomości w mojej sprawie
_________________
Majka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucho78Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 459

PostWysłany: Sro Gru 06, 2006 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę Pani tak z niczym zostawiać, ale obawiam się, że przez Internet nic już nie można zrobić. Tu już potrzeba zdecydowanego działania na miejscu - pochodzić po urzędach, skontaktować się lokalnym MOPS-em czy MOPRem, nie wiem z kim jeszcze.... Pokazywać im papiery, pisać pisma, nacchodzić, aż do skutku.. Wydaje mi się, że ma Pani rację i należy się Pani to świadczenie, ale ja nie jestem prawnikiem, nie znam dokładnie przepisów, itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mar-iolaDołączył: 07 Sie 2006
Posty: 20

PostWysłany: Pią Gru 08, 2006 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdą jest że jak przekazałam dokumenty firmie GESTOR żeby bliżej się zapoznali ze sprawą musiałabym zapłacić 300 zł niestety nie stać mnie na to.Myślałam że może na forum udzieli mi informacji na ten temat.
_________________
Majka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jaworDołączył: 11 Sie 2008
Posty: 8
Skąd: Dębno

PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 7:14 pm    Temat postu: Pytanie do mar-iola Odpowiedz z cytatem

Jeżeli możesz do napisz jak się zakończyła sprawa , czy zostałaś uznana w końcu za opiekuna faktycznego, a wg. mnie powinnaś.mam taką samą sytuację jak ty. Podaję mój prywatny adres: jawornr1@interia.pl
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
jawor
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
exit1972Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 1

PostWysłany: Sro Lut 25, 2009 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich na forum! Mam pytanie odnośnie płatnych dni wolnych z pracy opiekuna osoby zaliczonej do znacznego stopnia niepełnosprawności. Czy coś takiego przysługuje - bo coś słyszałem ,że nalezą się 2 dni płatne i wolne dla opiekuna. Proszę o pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
20161107meiqingDołączył: 07 Lis 2016
Posty: 550

PostWysłany: Pon Lis 07, 2016 9:32 am    Temat postu: 20161107meiqing Odpowiedz z cytatem

buy red bottoms
oakley sunglasses
fit flops
coach outlet
ugg australia
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
michael kors handbags
ugg boots
nike huarache
uggs outlet
abercrombie kids
ed hardy sale
adidas shoes
north face jackets
adidas yeezy
canada goose
celine outlet store
ugg boots
louis vuitton outlet
ugg boots outlet
oakley sunglasses outlet
converse outlet
christian louboutin
coach factory outlet
canada goose outlet
adidas nmd
ed hardy
louis vuitton outlet
replica watches
abercrombie and fitch
fitflops
louis vuitton handbags outlet
longchamp handbags
coach outlet
michael kors handbags outlet
true religion outlet store
pandora bracelet
cheap nike shoes
fitflops sale clearance
uggs sale
lebron james shoes 2016
pandora charms
ugg outlet
michael kors outlet
birkenstocks
red bottoms shoes
michael kors handbags
burberry outlet
pandora uk
christian louboutin shoes
coach factory outlet
kd 9 shoes
bottega veneta
birkenstock shoes
uggs outlet
true religion outlet
ray bans
cheap oakleys
adidas nmd
gucci outlet
nfl jerseys
moncler outlet
gucci handbags
cheap jordans
nike air max outlet
polo outlet
michael kors outlet store
pandora jewelry
michael kors handbags
converse shoes
louboutin uk
the north face outlet
rolex watches
louis vuitton outlet
ralph lauren pas cher
true religion jeans
michael kors outlet
adidas outlet
polo ralph lauren
uggs
michael kors handbags
longchamp uk
abercrombie and fitch outlet
coach factory outlet
michael kors purses
polo ralph lauren outlet online
coach outlet
coach outlet store
nike store
coach factory outlet
true religion jeans
oakley sunglasses outlet
adidas yeezy boost
ferragamo shoes
ray ban sunglasses
borse gucci
coach outlet
moncler jackets
hollister clothing
cheap nfl jerseys
ralph lauren outlet online
true religion
ralph lauren outlet
gucci outlet
cheap jordans
toms shoes
coach factory outlet
nike shoes
christian louboutin
ysl outlet online
longchamp outlet store
uggs
uggs outlet
rolex watches
cheap uggs
adidas stan smith
canada goose
michael kors canada
ray ban sunglasses
red bottoms
ugg boots
cheap uggs
birkenstock sandals
rayban
kate spade
ugg boots
ugg outlet
canada goose jackets
burberry outlet canada
red bottoms outlet online 
canada goose sale
rolex replica watches
adidas superstar
true religion outlet
pandora uk
chaussure louboutin
cheap oakleys
ugg sale
nike cortez
coach factory outlet
true religion outlet
coach outlet
louis vuitton bags
nike air force 1
christian louboutin
oakley vault sunglasses
michael kors outlet online
ray ban sunglasses discount
oakley sunglasses
michael kors canada
christian louboutin outlet
true religion jeans
sac louis vuitton pas cher
louis vuitton canada
hollister kids
birkenstock sandals
louis vuitton outlet
michael kors outlet
rolex watches
fitflops
dolce and gabbana outlet
the north face
canada goose jackets
cheap jordan shoes
ugg boots
louis vuitton outlet
pandora jewelry outlet
mont blanc pens
burberry outlet
ugg outlet
ysl outlet
cheap uggs
birkenstocks
louboutin
moncler outlet
michael kors outlet online
vans shoes
pandora jewelry
ugg boots
coach outlet
louis vuitton handbags
cheap jordans
coach factory outlet
longchamp bags
fake rolex
christian louboutin outlet
kate spade handbags
michael kors outlet
ray ban sunglasses
celine outlet
oakley sunglasses
puma shoes
coach outlet
michael kors uk
cheap ugg boots
kobe shoes
canada goose
michael kors handbags
ugg outlet
cheap nike air max
michael kors outlet clearance
cheap ray bans
uggs outlet
ray ban sunglasses outlet
canada goose
ugg outlet
nike air force 1
jerseys wholesale
christian louboutin sale
nike factory store
michael kors handbags
ed hardy clothing
ugg boots
canada goose uk
cheap jordans
christian louboutin outlet
rolex watches uk
converse trainers
ralph lauren outlet 
ugg boots outlet
polo outlet
ralph lauren
coach factory outlet
coach outlet
christian louboutin outlet
jordan pas cher
kate spade handbags
chaussures louboutin
nmd adidas
ray ban sunglasses
ralph lauren outlet
gucci outlet
birkenstock sandals
canada goose outlet
ugg boots
fit flops
longchamp
wholesale nike shoes
nike free flyknit
uggs for kids
kevin durant shoes
timberland boots
toms shoes
ugg australia boots
michael kors outlet
uggs canada
nike shoes for men
yeezy boost 350
air jordan uk
kate spade outlet
ugg outlet
oakley sunglasses
michael kors outlet
adidas nmd
levis outlet online
louis vuitton outlet
canada goose outlet
adidas outlet
nike free run flyknit
timberland boots
coach factory outlet
tory burch outlet
pandora
vans outlet store
michael kors watches
longchamp outlet
michael kors handbags
coach outlet store
lebron james shoes
coach outlet
yeezy boost 350
gucci outlet
nmd adidas
coach factory outlet
supra for sale
oakley vault
ralph lauren outlet
cheap jordans free shipping
jordan shoes
coach outlet
true religion jeans
longchamp bags
coach outlet store online clearances
cheap jordans
michael kors outlet
ugg canada
hugo boss
oakley sunglasses
uggs on sale
oakley sunglasses
uggs
longchamp handbags
polo ralph lauren outlet online
christian louboutin shoes
cheap ray ban sunglasses
canada goose jackets
louis vuitton
coach factory outlet
hugo boss outlet
nike store
ugg australia
cheap jordans
cheap oakley sunglasses
kate spade handbags
pandora outlet
ralph lauren outlet online
adidas super color
michael kors outlet clearance
michael kors outlet
louis vuitton outlet
polo outlet
kate spade outlet
moncler jackets
coach outlet store
coach outlet
toms shoes outlet
michael kors outlet clearance
cheap jordans
burberry sale
true religion
ray ban eyeglasses
coach outlet store online clearances
coach factory outlet
true religion outlet
christian louboutin shoes
oakley sunglasses
louboutin
michael kors outlet
ugg boots sale
ugg australia
cheap oakley sunglasses
lacoste shoes
cheap mlb jerseys
polo ralph lauren outlet online
ray ban sunglasses
coach factory outlet
toms shoes outlet
levis jeans
nike air max
doudoune moncler
tory burch outlet store
raybans
pandora charms
canada goose outlet
michael kors outlet
moncler outlet
rolex daytona
canada goose outlet online
rolex replica watches
canada goose outlet
michael kors outlet
ugg outlet
michael kors outlet online
cheap jerseys
ralph lauren outlet
timberland boots outlet
cheap uggs
ugg outlet
louboutin shoes
polo ralph lauren men
ugg outlet
polo ralph lauren outlet
fitflops sale clearance
holliste sale
canada goose jackets
michael kors outlet online
ralph lauren outlet
longchamp outlet
ralph lauren outlet
cheap oakley sunglasses
ugg boots
jimmy choo
cheap ugg boots
true religion
michael kors purses
ugg boots canada
ed hardy
coach outlet
uggs
yeezy 350 boost
true religion outlet
valentino
ray ban sunglasses
coach outlet
christian louboutin shoes
ralph lauren outlet
jordan shoes
canada goose jackets uk
pandora jewelry
air jordan retro
polo ralph lauren
louis vuitton outlet store
nike blazer low
coach outlet
ugg australia
ugg boots canada
canada goose outlet
yeezy boost
coach outlet store
canada goose outlet
armani exchange
ugg outlet
michael kors outlet clearance
birkenstock sandals
moncler
red bottoms shoes
michael kors bags
canada goose uk
mcm outlet
cheap uggs
michael kors outlet
michael kors outlet
gucci handbags
louis vuitton outlet
hermes handbags
louis vuitton outlet
uggs on sale
ugg outlet
birkenstocks
canada goose
nike flyknit
canada goose jackets
michael kors outlet
polo outlet
toms outlet
adidas yeezy
red bottoms
hermes birkin
cheap mlb jerseys
louis vuitton handbags
pandora charms
uggs outlet
christian louboutin outlet
_________________
20161107meiqing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hhcgDołączył: 04 Gru 2016
Posty: 102

PostWysłany: Nie Gru 04, 2016 3:09 am    Temat postu: Re: cutting machine laser cutting machine for metal Odpowiedz z cytatem

Womens Ugg Boots
Oakley Outlet
air jordan
tru religion jeans
nike chaussures
Ray ban sale online
Doudoune Moncler Pas Cher
Doudoune Moncler Pas Cher
Uggs Outlet Store
Chaussure Nike Pas Cher
chaussures de foot pas cher
botas de futbol
Doudoune Femme Pas Cher
Uggs Pas Cher Soldes
nike jordan shoes
Michael Kors handbag on sale
new yeezy shoes
Doudoune Moncler Site Officiel
Veste Moncler Femme
Toms Shoes For Women
nike shoes
nike mercurial soccer cleats
Sheepskin Ugg Boots
Michael Kors handbag discount
Ugg Grise Pas Cher
canada goose coats
Uomo Hogan
Cheap Michael Kors
Jordan Sneakers For Sale
Jordan Future
longchamp bags on sale
canada goose jackets for women
pandora beads
Canada Goose Outlet Store
prada outlet
Negozi Pandora
coach factory outlet online
canada goose sale online
canada goose jacket outlet
Doudoune Femme Pas Cher
Nike Air Jordan 11
hogan scontate
scarpe nike
Orecchini Pandora
sac a main michael kors
Adidas Shoes Discount Marketplace
adidas kläder
Sneakers Nike
uggs outlet
retro jordans for cheap
Ugg Outlet Online Store
reebok running shoes
ugg boots classic
Original Ugg Boots
michael kors bags outlet
Canada Goose Outlet
cheap air max outlet
Canada Goose Official Site
ugg store
nike air max running shoes
Jordan Schoenen
uggs for cheap
moncler jacket sale
Nike Online Store
cheap uggs
Moncler Sale
adidas outlet
Ugg Pas Cher Femme
canada goose online store
air force one pas cher
hogan rebel donna
ray ban wayfarer eyeglasses
zapatillas nike baratas
nike sportschuhe
australia uggs outlet
moncler coats for women
Ugg Boots On Clearance
Michael Kors
Botte Ugg Femme
chaussures nike pas cher
pandora bracelet charms
nike sb stefan janoski
Ugg Femme Pas Cher
official NHL jerseys
zapatilla adidas
Canada Goose Coats For Men
billige nike sko
Lebron 13
womens nike air max
nike free
chaussure Nike homme
Anelli Pandora
Toms Outlet Online
cheap uggs for women
Ugg Classic Tall
pandora outlet store
scarpe hogan outlet
Nike Zapatos
Air Jordan News
Bottes Ugg Femme Pas Cher
uggs for women
newest lebron shoes
nike schuhe günstig
Ugg Noir Pas Cher
longchamp tote bag
Nike Air Max 90
hyperdunk 2014
23 is back
oakley sunglasses clearance
Canada Goose Outlet
Air Max 90
new pandora charms
Nike Air Max Cheap
australia uggs outlet
Veste Moncler Pas Cher
Doudoune Moncler Solde
canada goose jackets on sale
religion store
nike air
pandora rings
huarache sneakers
Soldes Ugg
adidas schoenen
Pandora Official Website
Moncler Jacket Womens
portafoglio michael kors
nike tn pas cher
Moncler Store
ugg boots cheap
new jordan releases
Pandora Beads And Charms
moncler girls
vans shoe store
Ugg boots Sale
Air Jordan Release Date
abercrombie and fitch store
Ugg Button
Ugg Homme Pas cher
nike sneakers
converse store
Bottes Ugg Pas Cher
pandora online
ugg boots outlet online
Soccer Boots Outlet nike
Oakley Sunglasses Cheap
christian louboutin outlet
Boutique Ugg
Chestnut Ugg Boots
Nike Black Friday
Canada Goose Sale Outlet
Nike Factory Store
nike air jordan pas cher
zapatillas running
chaussure basket homme
zapatos de futbol nike
adidas outlet stores online
moncler outlet
michael kors handbags on sale
pandora jewelry store
cheap christian louboutin
ugg outlet online
Coach Bags On Sale
Canada Goose Womens Coats
ugg factory outlet
nike air schuhe herren
nike sportschuhe damen
sac coach soldes
fitflops sale uk
Jordan Store
Moncler Soldes
pandora charm bracelet sale
ugg boots for women
nike joggesko
Air Huarache
goedkope nike air max
louboutin heels
Timberland skor
ugg clearance
toms sale
Nike Store
nfl store
cheap real uggs
adidas store
toms shoes outlet
nike damenschuhe
Moncler Outlet Online
cheap nike air max
hhcg 12.4
_________________
fasle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
yueqinDołączył: 22 Wrz 2017
Posty: 501

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 10:05 am    Temat postu: Re: Lily Thibault Odpowiedz z cytatem

20171214 leilei3915
michael kors outlet clearance
pandora outlet online
michael kors outlet
cheap nfl jerseys
ralph lauren uk
canada goose outlet online
oakley sunglasses wholesale
pandora outlet
ugg outlet
adidas yeezy shoes
ralph lauren outlet
mont blanc outlet
pandora jewelry
adidas yeezy shoes
cheap authentic nba jerseys
cheap jordans for sale
pandora outlet
oakley sunglasses
ed hardy outlet
canada goose jackets sale
michael kors handbags
canada goose jackets
oakley sunglasses
ralph lauren uk
ugg boots
christian louboutin outlet
canada goose outlet
supreme shirts
christian louboutin outlet
ed hardy
cheap nfl jerseys
true religion jeans sale
adidas outlet store
coach factory outlet
coach factory outlet
ugg outlet online
ray ban outlet
nike outlet
coach outlet
michael kors outlet clearance
coach outlet online
oakley sunglasses for men
ugg outlet
pandora jewelry sale
ray ban wayfarer
ralph lauren
coach outlet
nfl jerseys
canada goose outlet
coach outlet store online
polo ralph lauren factory store
canada goose uk
canada goose jackets
canada goose
polo ralph lauren
michael kors outlet online store
nike outlet online
asics outlet
ugg outlet
cheap uggs
ralph lauren outlet
true religion outlet
michael kors official site
michael kors outlet clearance
michael kors outlet clearance
kate spade handbags
adidas yeezy
ugg,uggs,uggs canada
michael kors handbags
true religion outlet online
ugg canada
ugg outlet
uggs outlet
ralph lauren uk
christian louboutin sale
ugg outlet online clearance
coach outlet
coach outlet online
oakley sunglasses
nike shoes
jordan retro
nike outlet store
coach outlet canada
michael kors outlet
ugg boots clearance
christian louboutin
canada goose jackets
mont blanc pens
snapbacks wholesale
ray ban sunglasse
polo outlet
polo ralph lauren outlet online
ray ban outlet
adidas outlet
ralph lauren outlet
ugg boots clearance
uggs outlet
cheap mlb jerseys
polo shirts men
canada goose outlet
ralph lauren
canada goose outlet online
canada goose jackets
nfl jerseys
pandora charm
michael kors outlet
michael kors outlet
mbt shoes outlet
ray-ban sunglasses
uggs outlet
polo outlet
coach factory outlet
adidas superstar
ugg outlet
michael kors outlet online
nike shoes for men
cheap jerseys wholesale
uggs outlet
ray ban sunglasse
canada goose jackets sale
polo outlet
ugg outlet
air max 90
ralph lauren outlet
cheap oakley sunglasses
coach outlet online
oakley sunglasses wholesale
cheap jordan shoes
canada goose outlet
michael kors outlet store
canada goose uk
uggs outlet
pandora bracelet
pandora charms
giuseppe zanotti sneakers
nike air max
michael kors outlet online
moncler jackets
ralph lauren
coach outlet online
michael kors outlet online
kate spade handbags
christian louboutin shoes
christian louboutin outlet
canada goose jackets
oakley sunglasses wholesale
oakley sunglasses wholesale
cheap ugg boots
nike shoes on sale
michael kors outlet clearance
uggs canada
canada goose
michael kors outlet
lacoste shirts
coach outlet
ugg boots clearance
asics running shoes
canada goose
tory burch outlet
polo ralph lauren
michael kors outlet
coach outlet store online
michael kors outlet
clarks shoes
ugg boots
coach outlet
ugg outlet
ralph lauren uk
fitflops clearance
coach factory outlet
canada goose outlet
ugg boots on sale
michael kors handbags
uggs outlet online
uggs outlet
cheap ugg boots
adidas outlet
ray ban sunglasse
ferragamo outlet store
cheap oakley sunglasses
ugg boots clearance
ralph lauren shirts
polo ralph lauren
michael kors outlet
coach factory outlet
supreme t shirts
michael kors outlet
polo ralph lauren
nike outlet store
cheap ray ban sunglasses
nfl jerseys wholesale
coach outlet
coach outlet
ferragamo shoes sale
canada goose sale
ray ban outlet
true religion outlet
cheap jordan shoes
ugg boots clearance
polo outlet
fitflops outlet
pandora charms sale clearance
nmd adidas
michael kors outlet clearance
pandora jewelry
michael kors outlet
michael kors outlet
polo ralph lauren outlet online
fred perry outlet
polo ralph lauren
ray ban sunglasses
tory burch handbags
coach outlet
nike outlet
kate spade bags
canada goose uk
christian louboutin outlet
yeezy boost 350
cheap nfl jerseys
pandora charms
uggs on sale
ugg boots clearance
ugg outlet online clearance
coach outlet store online
ugg boots
michael kors outlet online
mont blanc pens
oakley sunglasses
ralph lauren polo
cheap mlb jerseys
canada goose outlet
ugg outlet online
valentino outlet
polo ralph lauren outlet
canada goose jackets
ralph lauren outlet
ugg outlet
michael kors outlet online
ugg outlet
coach outlet online
polo ralph lauren
fred perry shirts
cheap oakley sunglasses
coach outlet
prada outlet online
ugg outlet
coach outlet
fitflop sandals
michael kors outlet
michael kors outlet online
mbt shoes clearance outlet
pandora outlet
tory burch outlet online
pandora jewelry
ugg outlet
oakley sunglasses
mulberry uk
nike shoes outlet
michael kors outlet
coach outlet store online
canada goose outlet
longchamp outlet online
ugg outlet online clearance
canada goose jackets
uggs outlet
canada goose
cheap ugg boots
coach outlet store online
lacoste polo
ralph lauren polo
adidas yeezy boost
oakley sunglasses
hermes outlet
ugg outlet store
nfl jerseys wholesale
polo outlet
lacoste outlet
kate spade handbags
ugg outlet
coach factory outlet
coach outlet
kate spade sale
michael kors outlet stores
canada goose outlet store
mbt
canada goose outlet online
ugg outlet
polo ralph lauren
yeezy boost
adidas nmd
nhl jerseys
michael kors outlet
tory burch outlet stores
ugg boots clearance
polo ralph lauren
mont blanc outlet
air max 2017
coach outlet
canada goose jackets canada
canada goose outlet
kate spade purses
mlb jerseys
michael kors outlet online
canada goose
canada goose jackets
coach factory outlet
ralph lauren uk
cheap ugg boots
michael kors outlet clearance
ugg boots
christian louboutin outlet
canada goose outlet store
ray ban sunglasses
ugg boots
christian louboutin shoes
uggs outlet
polo outlet
nfl jerseys wholesale
cheap nfl jerseys
uggs outlet
uggs outlet
michael kors outlet clearance
adidas shoes for women
coach factory outlet online
cheap jordans for sale
mbt outlet
coach factory outlet
michael kors outlet
polo outlet stores
polo ralph lauren
michael kors outlet online
ray ban sunglasses
uggs outlet
kate spade outlet online store
pandora jewelry
uggs outlet
coach factory outlet
ugg boots on sale
christian louboutin
nike outlet online
ugg outlet
ugg boots
ugg boots
nike outlet
fred perry polo
polo shirts
ray ban sunglasses
ugg boots clearance
coach factory outlet
polo ralph lauren outlet online
canada goose outlet
cheap mlb jerseys
fitflops sale clearance
michael kors outlet online
oakley sunglasses
canada goose outlet
coach outlet online
fred perry shirts
true religion jeans
fitflop sandals
nike outlet store
moncler sale
christian louboutin outlet
coach outlet
[url=http://www.polooutletonlinestore.us.com ]polo ralph lauren[/url]
ugg outlet store
ralph lauren
michael kors outlet
jordan retro shoes
coach outlet online
ugg outlet
cheap jordans
ugg boots clearance
ralph lauren
cheap oakley sunglasses
moncler coats
michael kors outlet
michael kors outlet online
moncler jackets
canada goose jackets
cheap nfl jerseys
oakley sunglasses
longchamp bags
michael kors outlet
ray ban sunglasse
coach outlet
polo ralph lauren
polo ralph lauren
air max shoes
longchamp handbags
uggs outlet
michael kors outlet
canada goose jackets
michael kors outlet
michael kors outlet online
valentino outlet
prada outlet
canada goose jackets
coach outlet online
michael kors outlet
polo outlet
adidas shoes for men
oakley sunglasses wholesale
nike shoes
ugg outlet
cheap oakley sunglasses
coach factory outlet
uggs outlet
canada goose jackets
ray ban sunglasses outlet
canada goose outlet online
cheap jordans
michael kors outlet
canada goose outlet stores
polo ralph lauren sale
coach outlet store online
canada goose outlet store
uggs outlet
pandora charms
jordan shoes
uggs outlet
fitflops sale
nike outlet
canada goose
canada goose jackets
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet store
ray ban sunglasse
ugg boots clearance
canada goose jackets
uggs outlet
polo ralph lauren outlet
nike air max 90
coach outlet
ugg outlet
uggs outlet
adidas yeezy shoes
coach outlet online
canada goose outlet
ralph lauren polo shirts
canada goose outlet
polo ralph lauren pas cher
mulberry bags
michael kors outlet
air jordan retro
michael kors outlet clearance
ugg boots
nike shoes
ralph lauren uk
ugg boots outlet
polo outlet
canada goose outlet
canada goose jackets
christian louboutin shoes
adidas shoes
michael kors outlet
ralph lauren shirts
ugg outlet
ralph lauren uk
cheap jordans
supreme outlet
moncler outlet
adidas outlet online
nfl jerseys
ralph lauren polo
true religion jeans
coach factory outlet
nike shoes
canada goose jackets
air max 90
adidas outlet online
air jordan 4
coach outlet
nike trainers
canada goose uk
ugg boots clearance
ugg boots clearance
kate spade sale
polo ralph lauren
cheap nike shoes
pandora outlet
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
cheap oakley sunglasses
nike outlet
coach outlet online
nike outlet store
mbt shoes
mcm outlet
cheap ugg boots
christian louboutin sale
michael kors outlet clearance
lacoste clothing
ugg boots
longchamp outlet
uggs outlet
canada goose jackets
valentino outlet store
pandora charms
ugg outlet store
puma outlet
michael kors outlet store
adidas nmd r1
fitflops sale clearance
canada goose jackets
canada goose outlet store
polo ralph lauren
coach outlet
christian louboutin outlet
air jordan shoes
ugg outlet
ralph lauren sale clearance
fred perry clothing
canada goose jackets
polo ralph lauren
pandora charms
pandora rings
canada goose
moncler outlet
nike outlet online
canada goose outlet
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet
michael kors outlet online
cheap ray ban
coach canada
cheap ugg boots
michael kors outlet
hermes birkin
mulberry uk
christian louboutin outlet
oakley sunglasses wholesale
polo outlet
coach outlet online
valentino outlet store
polo outlet
ugg boots clearance
cheap nhl jerseys
ralph lauren uk
uggs outlet
canada goose
michael kors outlet
polo outlet
uggs outlet
polo ralph lauren
kate spade outlet
michael kors outlet clearance
polo ralph lauren outlet online
canada goose outlet
canada goose jackets
michael kors outlet
michael kors handbags
michael kors outlet
yeezy boost 350
valentino shoes
canada goose
true religion outlet store
coach outlet
pandora jewelry
canada goose
coach outlet online store
oakley sunglasses
canada goose
polo ralph lauren outlet
mulberry handbags
ugg outlet
tory burch outlet
cheap ugg boots
uggs outlet
cheap jordans
michael kors outlet online
coach outlet
ugg boots
polo ralph lauren
michael kors outlet online
oakley sunglasses
lebron james shoes
kate spade outlet
ralph lauren
lebron shoes
mulberry bags
uggs outlet
fitflops sandals
cheap ugg boots
ugg boots clearance
coach outlet
canada goose jackets
canada goose outlet store
ralph lauren sale
air jordan shoes
coach outlet
ugg outlet
canada goose outlet
adidas yeezy
cheap ray ban sunglasses
cheap ray bans sunglasses
ugg boots clearance
mlb jerseys
mont blanc pens
christian louboutin uk
uggs outlet store
ray ban wayfarer
mont blanc pens for sale
coach outlet online
ugg boots
canada goose outlet online
coach outlet online
valentino shoes
kate spade outlet store
ralph lauren
ralph lauren uk
kate spade outlet online
cheap nfl jerseys
michael kors handbags clearance
coach outlet
fred perry polo shirts
uggs outlet
pandora jewelry
coach outlet
polo ralph lauren outlet
canada goose jackets
canada goose jackets
prada outlet store
nmd adidas
ugg boots clearance
longchamp outlet
pandora outlet
michael kors outlet
michael kors outlet
uggs outlet
fred perry polo
air jordan shoes
mont blanc
canada goose
ugg outlet
ugg outlet
canada goose outlet
nike outlet store
ralph lauren pas cher
coach factory outlet online
nike air max
cheap ugg boots
ugg boots canada
michael kors outlet online
coach factory outlet
pandora jewelry
nfl jerseys
michael kors outlet
ugg outlet online clearance
coach outlet online
michael kors outlet store
michael kors outlet clearance
uggs outlet
ugg outlet
michael kors outlet
moncler jackets
nike factory store
ralph lauren outlet
christian louboutin sale
prada outlet store
ugg outlet
adidas outlet store
christian louboutin shoes
clarks outlet
uggs outlet
coach outlet store online
michael kors outlet
mulberry handbags
polo ralph lauren shirts
polo ralph lauren
[url=http://www.cheapuggboots.name]cheap uggs[/b:d
_________________
yueqin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Wielkopolski Portal Informacyjny Osób Niepełnosprawnych :: Forum Strona Główna -> Ubezwłasnowolnienie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group