Przejdź do treści

Powstała kolekcja ubrań dedykowana osobom z niepełnosprawnościami

Na zdjęciu osoby niepełnosprawne promujące kolekcję „Adaptive” Tommy’ego Hilfiger’a

Tommy Hilfiger stworzył kolejną kolekcję ubrań dedykowaną osobom z niepełnosprawnościami.

Kolekcja „Adaptive” będzie dostępna nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Europie i Japonii.

Ten, kto zdaje sobie sprawę z faktu, jak duże codzienne wyzwanie może stanowić ubieranie się dla osób o ograniczonej sprawności, na pewno doceni dyskretne, aczkolwiek potrzebne i funkcjonalne rozwiązania.

„Chodzi o detale – w kolekcji zastosowano między innymi magnetyczne zapięcia i suwaki o dłuższych uchwytach, które ułatwiają użytkowanie osobom o ograniczonej sprawności dłoni.

Rozpinane boczne szwy, regulowane nogawki i szerokie mankiety umożliwiają noszenie spodni razem z ortezą, protezą czy gipsem. Ubrania zaprojektowane dla osób poruszających się na wózkach posiadają krótszy przód i dłuższy tył, by zapobiegać podwijaniu i zapewniać komfort w pozycji siedzącej.

Regulowane ramiączka, elastyczne pasy i szeroko rozpinane dekolty ułatwiają zakładanie i zdejmowanie ubrań. Sznurkowe ściągacze, regulowane paski i elastyczne pętle ułatwiające podciąganie powodują, że nawet spodnie wkłada się dużo wygodniej. W produktach usunięto także uwierające kieszenie i szwy. Może wydawać się, że to drobnostki, ale faktycznie są one wielkim ułatwieniem dla osób, dla których ubieranie zwykłej odzieży było wyzwaniem” – można przeczytać na stronie kolekcji Hilfigera.

Co można znaleźć w wiosennej kolekcji 2020?

Jest tam na przykład męska kurtka, przy której zestawiono barwy typowe dla marki Hilfigera – czerwień, biel i granat, jak również kurtka na zamek w ciemnych tonacjach.

W damskiej sekcji zaprojektowano lekkie wiosenne sukienki polo oraz prążkowaną szmizjerkę wiązaną w pasie.

Dla najmłodszych dziewczyn przygotowano kolorowe sukienki w pasy, dla chłopców – kurtki oraz krótkie spodenki. Dla wszystkich są także proste w zakładaniu T-shirty z logotypem.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.