Przejdź do treści

Rusza kolejna edycja kampanii „P.S. Mam SM”

logo fundacji NeuroPozytywni –neurony układające się w koronę drzewa. Serce pośrodku

Kampania „P.S. Mam SM” to projekt tworzony przez osoby zmagające się ze stwardnieniem rozsianym, dedykowany innym pacjentom, którzy znajdują się w podobnej sytuacji. Projekt realizowany jest przez Fundację NeuroPozytywni i kierowany do ludzi, którzy mimo posiadania stwardnienia rozsianego i związanych z nim ograniczeń, każdego dnia stawiając czoła trudnościom związanym z chorobą, spełniają swoje marzenia i realizują życiowe plany.

Kolejna odsłona „P.S. Mam SM” będzie miała formę retrospekcji. Bohaterowie wcześniejszych edycji kampanii, podczas indywidualnych rozmów i spotkań, opowiedzą o zmianach, jakie nastąpiły w ich życiu w ciągu ostatnich trzech lat od momentu startu kampanii – co osiągnęli pomimo choroby lub czego wciąż nie udało im się zrealizować.

W ramach kampanii odbędzie się spotkanie z Izą Sopalską, która będzie opowiadała o pasji do podejmowania działań społecznych na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz udzieli odpowiedzi na pytanie, „dlaczego zamieniła problem na wyzwanie i jakie miało to przełożenie na jej życie” – organizatorzy zapraszają 12 lipca (piątek) 2019 roku o godzinie 15: 00 do siedziby Fundacji NeuroPozytywni przy ul. Górczewskiej 228/131 w Warszawie.

Spotkanie będzie transmitowane na profilu Facebook Fundacji NeuroPozytywni w formie video wywiadu online. Transmisja potrwa około 40 minut. W trakcie jej przebiegu chętne osoby będą mogły zadawać gościowi pytania poprzez media społecznościowe.

Kolejne spotkania z Mileną Trojanowską, Anną Marią Siwińską oraz Izabelą CzarneckąWalicką i Jakubem Walickim przewidziane są w cyklu comiesięcznym.

Stwardnienie rozsiane jest jedną z najczęściej występujących schorzeń ośrodkowego układu nerwowego i diagnozuje się je przeważnie u osób między 20. a 40. rokiem życia. U każdego pacjenta choroba ma inny przebieg, niemniej obecnie nie musi prowadzić do niepełnosprawności, z uwagi na rosnącą wiedzę medyczną i szeroki dostęp do nowoczesnych terapii.