Przejdź do treści

Webinary w ramach projektu Tu możesz usłyszeć więcej!

Logo Fundacji Kultury Bez Barier

Jesteś osobą słabosłyszącą lub masz bliskich z niepełnosprawnościami słuchu? Skorzystaj z oferty edukacyjnej przygotowanej w ramach projektu Tu Możesz. Cykl rozpoczną dwa webinary: „Dziecko słabosłyszące na lekcji – jak stworzyć wygodne warunki nauczania?” oraz „Technologie dla słabosłyszących – wygoda czy wyzwanie?”.

Projekt Tu Możesz do tej pory skupiał się głównie wokół strony z bazą miejsc użytku publicznego w Polsce, gdzie działa pętla indukcyjna dla osób z niepełnosprawnościami słuchu. Dzięki stronie (tumozesz.pl) każdy może sprawdzić, czy miejsce, do którego się wybiera jest dostosowane do osób korzystających z aparatów i implantów słuchowych. Teraz w ramach projektu można skorzystać z bezpłatnej oferty edukacyjnej.

Projekt Tu Możesz to teraz więcej niż pętla indukcyjna – chcemy, aby miał on szerszy zakres, by tym samym udostępniać kulturę i edukację dla wszystkich. Stąd pomysł na cykl webinarów. Pragniemy dotrzeć do osób słabosłyszących – w tym dzieci i młodzieży, ale również do ich rodziców, bliskich czy nauczycieli i nauczycielek. Dlatego pierwszy webinar poruszy tematykę uczniów, którzy słabo słyszą na lekcjach – mówi Anna Żórawska, prezeska Fundacji Kultury bez Barier.

Jakie webinary na początek?

Pierwsze spotkanie online odbędzie się już 3 marca w godzinach 18:00–19:00. Temat webinaru to “Dziecko słabosłyszące na lekcji – jak stworzyć wygodne warunki nauczania?”. Jest on przeznaczony szczególnie dla rodziców i osób nauczających dzieci i młodzież słabosłyszącą.

Webinar pod tytułem “Technologie dla słabosłyszących – wygoda czy wyzwanie?” odbędzie się 8 marca w godzinach 18:00–18:45.

Spotkania online prowadzić będą eksperci:

  • Aleksandra Szorc (Fundacja Kultury bez Barier) – osoba słabosłysząca, ambasadorka, testerka i użytkowniczka aparatów słuchowych. Na co dzień w silnej przyjaźni z Connect Clipem, który ułatwia poruszanie się w świecie technologii i dźwięków.
  • Maciej Kasperkowiak (Echo System) – ekspert, protetyk słuchu z powołania, z wieloletnim doświadczeniem. Nieobce mu aparaty słuchowe ani żadne technologie wspierające słyszenie u osób słabosłyszących.
  • Żaneta Miecznikowska (Stowarzyszenie Słyszeć bez Granic) – mama dziecka słabosłyszącego, członek zarządu Stowarzyszenia Słyszeć bez Granic, integrującego oraz wspierającego osoby niedosłyszące i zaimplantowane słuchowo. Mama 10-letniej obustronnie zaimplantowanej Ani.

Zapisy na powyższe webinary dobiegły końca, lecz wkrótce w ramach projektu odbędą się kolejne wartościowe spotkania on-line.

Dodaj komentarz