We Wrocławiu powstało pierwsze w Polsce mieszkanie wytchnień

marcinl, 6 marzec, 2019 - 10:39
Martyna Sergiel

Fundacja „Potrafię Pomóc” stworzyła jedyne w Polsce mieszkanie wytchnień dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Można było je zobaczyć podczas dnia otwartego, który odbył się 25 lutego w budynku Ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego dla Wyjątkowych Dzieci przy ulicy Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu.

 

Mieszkanie wytchnień służyć będzie osobom z niepełnosprawnościami, w tym ze znaczną niepełnosprawnością - osobom leżącym, karmionym dojelitowo, wymagającym wspomagania oddychania. To będzie jedyne mieszkanie wytchnień w Polsce, które zaoferuje opiekę osobom, znajdującym się w ciężkim stanie. Potrzebujący będą mogli liczyć na bezpłatną opiekę zespołu specjalistów, trwającą nawet przez tydzień. W tym czasie stały opiekun - rodzic czy krewny, będzie mógł zająć się swoimi pilnymi sprawami albo po prostu odpocząć, mając pewność, że jego podopieczny jest pod obserwacją specjalistów.

 

Remont mieszkania wytchnień właśnie dobiega końca, a pierwsi mieszkańcy będą przyjęci już w kwietniu 2019 roku. Do remontu pokojów wytchnień wciąż można dołożyć własną cegiełkę - potrzebne są pieniądze na opłacenie prac budowlanych. Trwa zbiórka na portalu SiePomaga.pl.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie Fundacji „Potrafię pomóc” oraz na Facebooku organizacji.

 

Autorami projektu i wizualizacji mieszkania z pokojami wytchnień są architektki: Natalia Ratajczak-Szponik i Agnieszka Marek.

 

Źródło informacji dostępne jest tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz