W tym biegu nie było przegranych

kasiab, 14 maj, 2014 - 12:53
red.

W minioną sobotę nad poznańską Maltą już po raz trzeci odbył się Bieg Na Tak - Run of Spirit organizowany przez Stowarzyszenie Na Tak. Na starcie stanęło prawie tysiąc biegaczy. Nad poznańską Maltą wspólnie biegali niepełnosprawni i pełnosprawni. Przygotowano siedem tras. Najdłuższy dystans to 11,4 km, a najkrótszy, dla dzieci w wieku 3-5, lat na 200 metrów.

Odbył się też bieg Bez Barier pamięci Ilony Szwajcer, zmarłej pół roku temu dziennikarki Radia Merkury. Dziennikarka w swoich audycjach wielokrotnie poruszała problemy osób niepełnosprawnych. Na starcie biegu stanęli między innymi radiowcy: Kalina Olejniczak i Sławek Bajew, który pchał wózek z niepełnosprawnym Piotrem. W biegu wystartowały także siostry zakonne razem ze swoimi podopiecznymi. Wszyscy musieli pokonać półtora kilometra asfaltem wokół poznańskiej Malty.

Bieg Na Tak - Run of Spirit to największa w Poznaniu integracyjna impreza biegowa i doskonała zabawa. W sobotę nad Maltą nie było przegranych, każdy był zwycięzcą.

 

Run of Spirit - Bieg Na Tak wsparty przez PFRON


Z wielką radością informujemy o przyznanym przez PFRON dofinansowaniu imprezy Run of Spirit – BIEG NA TAK realizowanej w 2014 roku przez Stowarzyszenie Na Tak. Celem projektu jest aktywizacja osób niepełnosprawnych poprzez umożliwienie im uczestnictwa w masowych zawodach biegowych, integracja przez sport, promowanie aktywności sportowej i zdrowego stylu życia. W zawodach wzięło udział 840 osób, w tym  200 osób z niepełnosprawnością.

 
Prezes Stowarzyszenia Na Tak- Halina Grzymisławska-Słowińska otwiera 3 Bieg Na Tak - Run of Spirit (fot.: Michał Stodolny)

 

fot.: Michał Stodolny

 

fot.: Michał Stodolny

 

fot.: Michał Stodolny

 

fot.: Michał Stodolny

 

Tekst wchodzi w skład cyklu tematycznego „O inkluzji krótko i na temat” w ramach realizacji projektu „Rzetelna informacja zamiast dyskryminacji”, realizowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

4 komentarze

You completed certain

Anonim, 19 marzec, 2018 - 09:55
You completed certain reliable points there. I did a search on the subject and found nearly all persons will agree with your blog. gutter repairs London

Awesome blog. I enjoyed

Anonim, 17 marzec, 2018 - 17:32
Awesome blog. I enjoyed reading your articles. This is truly a great read for me. I have bookmarked it and I am looking forward to reading new articles. Keep up the good work! credit card sleeves

No doubt why you get so many

Anonim, 10 luty, 2018 - 12:18
No doubt why you get so many blog comments. Car Title Loans Fort Lauderdale

Much obliged to you for some

Anonim, 12 styczeń, 2018 - 19:13
Much obliged to you for some other educational web journal. Where else would I be able to understand that sort of data written in such a perfect means? I have a mission that I'm a little while ago chipping away at, and I have been at the post for such data. Mark Curry payday lender

Dodaj nowy komentarz