Poznański Jarmark Wielkanocny już trwa

marcinl, 9 kwiecień, 2019 - 11:24
Martyna Sergiel

6 kwietnia na Starym Rynku rozpoczął się Jarmark Wielkanocny. To okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów i spędzenia czasu w nietypowy, ciekawy sposób.

 

Istotę tego jarmarku tworzą przede wszystkim liczne kramy. Na rodowitych poznaniaków i przyjezdnych gości czeka blisko 40 stoisk.

 

Kupcy z Polski i innych państw europejskich zaoferują przede wszystkim symboliczne atrybuty związane ze świętami wielkanocnymi. Jarmark Wielkanocny to dobre miejsce, aby zaopatrzyć się w stroiki, koszyki, palmy, świeczki, pisanki czy ręcznie malowaną porcelanę.

 

Warto jednak wspomnieć, że można dostać tam upominki nie tylko typowo świąteczne. Znajdziemy ponadto biżuterię, obrusy, serwetki, kierpce haftowane, plecionki, wyroby z masy solnej, z mąki, z siana, z drewna oraz inne wyroby regionalne. Nie zabraknie także innych różności.

 

Jak wyjaśniła mi Ada - jedna z wystawców - na jarmarku każdy znajdzie coś dla siebie: od smakołyków takich jak turecka baklava po różnego rodzaju napoje czy mocniejsze trunki, nie pomijając wiejskich wyrobów: chlebów czy różnego rodzaju smalców.

 

Poznański Jarmark Wielkanocny to nie tylko handel. Towarzyszą mu także atrakcyjne wydarzenia kulturalne i działania artystyczne.

 

Podczas Jarmarku odbędzie się poza tym finał konkursu na palmę wielkanocną. Na najmłodszych w najbliższą sobotę będzie czekał wielkanocny zając, a na wszystkich pozostałych masa innych atrakcji. Wydarzenie potrwa do niedzieli - 14 kwietnia.

 

fot: Tomasz Wojczak