Ósma edycja biegu Na Tak już za nami

marcinl, 13 maj, 2019 - 09:32
Martyna Sergiel

W sobotę, 11 maja 2019 roku odbyła się ósma edycja Biegu Na Tak - Run of Spirit. W tym wyjątkowym dniu wspólny Bieg Na Tak złączył po raz kolejny sportowców, osoby pełnosprawne, osoby z niepełnosprawnością, amatorów i początkujących biegaczy. Inspiracją pierwszego biegu Run of Spirit odbywającego się w Poznaniu była niemiecka impreza o tej samej nazwie organizowana od 2008 roku w Berlinie przez fundację Evangelisches Johannesstift, z którą Stowarzyszenie Na Tak współpracuje w zakresie wspierania osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Od tamtej pory rokrocznie w okresie wiosennym nad poznańską Maltą odbywa się charytatywny bieg integracyjny.

 

W tym roku bieg przyciągnął tłumy - wzięło w nim udział aż 1500 osób. Zawody odbyły się na wielu dystansach i w różnych kategoriach wiekowych oraz sprawnościowych, po to, aby każdy mógł spróbować swoich sił. Długość tras wahała się od 200 metrów do nawet - 11 km.

 

W biegu Na Tak wziął udział Marcin Grabiński - niewidomy biegacz, który startował wraz ze swoim przewodnikiem. Bieg Na Tak stał się dla niego motywacją do rozwijania pasji sportowych i rozpoczęcia międzynarodowej kariery. Marcin jest już reprezentantem Polski, a teraz walczy dalej o swoje marzenia, planuje udział w Igrzyskach Olimpijskich.

 

Główną ideą przyświecającą imprezie „Bieg Na Tak - Run of Spirit" jest wspólna rywalizacja i aktywność sportowa bez względu na stopień sprawności uczestników. W biegu startują dzieci, dorośli, amatorzy, sportowcy, osoby pełnosprawne i z niepełnosprawnościami. Bieg Na Tak - Run of Spirit udowadnia, że możliwe jest zorganizowanie imprezy sportowej, która potrafi połączyć różne środowiska w jednym, sportowym duchu.

 

Reasumując: organizatorzy i uczestnicy Biegu Na Tak - Run of Spirit, pokazali, że możliwe jest zorganizowanie wydarzenia sportowego, które nie wyklucza nikogo. Obok osób na wózkach inwalidzkich w Biegu Na Tak wzięły udział osoby w pełni zdrowe. Bieg Na Tak przebiegał w atmosferze rodzinnego pikniku - było to miejsce pełne ciepła i bardzo pozytywnych emocji.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz