Nowoczesna placówka w Sopocie

marcinl, 4 styczeń, 2018 - 10:30
red.

W Sopocie zostanie wybudowany dom dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Prace projektowe uległy już zakończeniu, trwają uzgodnienia i procedury, które w pierwszej połowie 2018 roku pozwolą rozpocząć budowę.

 

Budynek ten pełnił będzie dwie zasadnicze funkcje: mieszkalną oraz usługową, obejmującą rehabilitacja fizyczna i społeczno-zawodową. W ośrodku będzie znajdować się 20 pokoi. Zamierzeniem twórców jest utworzenie na terenie Sopotu placówki, w której dożywotnie schronienie znajdą dorosłe osoby niepełnosprawne intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym.

 

Architekci projektujący budynek przyjęli zasadę zachowania powściągliwości przy wyborze formy. Ma ona stanowić neutralne tło dla historycznej zabudowy i istniejącej oraz planowanej zieleni. Koncepcję architektoniczną sporządził zespół architektów: Adam Drohomirecki, Mikołaj Ćwidak, Jakub Drohomirecki, Paulina Antoszkiewicz. Grupa ta kierowała się przy wykonywaniu projektu zasadą prostoty. Stąd wzięła się forma podstawy, którą stanowi prostopadłościan z rozcięciem. Ma to na celu zaakcentowanie wejścia, przenikające się z formą stromego dachu. Obiekt ma dwie kondygnacje nadziemne i poddasze o charakterze użytkowym.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz