Mistrzostwa Świata w tańcu na wózkach

marcinl, 2 listopad, 2017 - 09:48
red.

Polacy zdobyli cztery brązowe medale na Mistrzostwach Świata w tańcu na wózkach, które odbyły się w belgijskiej miejscowości Malle 2017.

W mistrzostwach startowało 170 zawodników z 22 krajów. Rywalizowali oni w 18 konkurencjach. Pierwszego dnia mistrzostw podziwiać można było występy solistów i solistek oraz tańce duetów w konkurencjach combi latin i duo standard w klasach niepełnosprawności I i II a drugiego do konkurencji doszedł styl dowolny.

Polskę reprezentowali: Katarzyna Błoch, Paweł Karpiński, Joanna Reda, Marek Zaborowski i Nadine Kinczel oraz trener - Włodzimierz Ciok.

Pierwszego dnia Nadine Kinczel i Paweł Karpiński wywalczyli brązowy medal w kategorii  combi latin 2. Duet Joanna Reda i Paweł Karpiński zdobyli dla naszego kraju brąz w kategorii - duo standard 2. Katarzyna Błoch zdobyła kolejny medal dla Polski w kategorii single women 2 zajmując trzecie miejsce. W niedzielę zaś Polacy zdobyli ostatni z brązowych medali na tych Mistrzostwach. Wywalczyli go tańczący w duecie Joanna Reda i Paweł Karpiński w kategorii duo latin 2.