„Kiermasz Książek” przy parafii pod wezwaniem św. Ojca Pio

kasiab, 19 maj, 2017 - 11:47
Tomasz Wojczak

4 czerwca 2017 r. odbędzie się coroczny „Kiermasz Książek” organizowany przez Parafialny zespół Caritas pod wezwaniem św. Ojca Pio działający przy parafii znajdującej się w Poznaniu przy ulicy Wańkowicza 2 a.

 

Wydarzenie będzie miało miejsce na dziedzińcu kościoła w godzinach od 9:00 do 16:00 dzięki darowiznom przekazanym przez Wydawnictwa: Media Rodzina, W Drodze, św. Wojciech, Pallottinum, Oficyna Wydawnicza GiK oraz Wydawnictwo G.Krzesiek. Dzięki ich uprzejmości udało się przygotować ponad 500 nowych książek. Są wśród nich kolorowanki i miniaturowe książeczki dla najmłodszych, pięknie ilustrowane bajki dla przedszkolaków, baśnie i książki przygodowe dla starszych dzieci, a dla dorosłych czytelników poradniki, literatura piękna, książki o tematyce religijnej, społecznej i podróżniczej.

 

Dodatkową atrakcją przewidzianą przez Organizatorów jest zabawa "Piłka za batonik". W tym roku nagrodami są dwie piłki nożne podpisane przez piłkarzy występujących obecnie w barwach poznańskiego Lecha - jak zwykle dostarczone i również podpisane przez Piotra Reissa. Ponadto nagrodą będzie koszulka treningowa z autografami najlepszych polskich lekkoatletów: Kszczota, Majewskiego, Włodarczyk, Fajdka i Małachowskiego

 

Każdy z batoników kosztuje symboliczne 5 PLN, a nagrody są naprawdę wartościowe! Dodatkowo wśród kupujących batoniki rozlosowane zostaną książki. Losowanie nastąpi o godzinie 15:50.

 

Wpływy ze sprzedaży książek i batoników przeznaczony w całości będzie na dofinansowanie zakupu koncentratora tlenu dla Marcinka - podopiecznego Sióstr Serafitek, na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Kiekrzu i sfinansowanie wakacji dla dwójki dzieci, jadących w tym roku z Księdzem Tomkiem i DM w Bieszczady.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz