Dream. The Impossible - film o motocyklistach z niepełnosprawnościami

marcinl, 6 listopad, 2017 - 09:58
Tomasz Wojczak

Dream. The Impossible to film dokumentalny pokazujący, że niepełnosprawność nie musi pozbawiać nas tego, co kochamy robić.

 

Jeden z bohaterów filmu usłyszał od lekarzy następującą diagnozę: „Masz 30% szansa na przeżycie i na pewno już nigdy nie będziesz chodzić”. Człowiek ten po usłyszeniu tego wyroku był załamany. Na szczęście udało mu się przeżyć. W 2003 roku miał wypadek motocyklowy. Od tamtej chwili jest sparaliżowany od pasa w dół i porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego.

 

Jednak po pewnym czasie bohater filmu - mężczyzna o imieniu Talan znowu zbliżył się do motocykli. Gdy ponownie zasiadł za sterami jednego z nich - poczuł, że musi i chce wrócić do jeżdżenia i ścigania się na torze.

 

Film opowiada historię 4 osób z niepełnosprawnościami, które nie zrezygnowały z uczuć, jakie towarzyszą im podczas jazdy motorami. Wbrew losowi, ścigają się nadal na motocyklach. Opowiadający o ich losach dokumentalny obraz trwa 90 minut i będzie dostępny na kilku platformach, niestety wyłącznie po angielsku.

 

Więcej informacji w artykule Daniela Sobieszka można znaleźć tutaj.

 

Trailer filmu tutaj.

 

Oficjalna storna filmu tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz