Daj kanapie odpocząć

marcinl, 9 maj, 2014 - 13:41
red.

Najbliższego weekendu nie warto spędzać w domu, oto trzy ciekawe propozycje spędzenia czasu dla naszych Czytelników. Już jutro (10.05.) od 9:30 zapraszamy na wschodni kraniec jeziora Malta w Poznaniu (przy hangarach i trybunach). To tu, już po raz trzeci wystartuje Bieg Na Tak – w pełni inkluzyjna impreza sportowa, w której wezmą udział m.in. biegacze Marcin Grabiński i Rafał Wieruszewski. Nie zabraknie prezydenta Ryszarda Grobelnego oraz wicemarszałka województwa Mirosława Klemenskiego. Ukoronowaniem zmagań będzie Bieg bez barier - to dystans 1500 m, na którym obok osób pełnosprawnych startują osoby z niepełnosprawnościami - w tym poruszające się na wózkach, o kulach, przy wsparciu asystentów.

 

W tym roku Bieg bez barier poświęcony jest pamięci zmarłej nagle w listopadzie ubiegłego roku dziennikarki Radia Merkury - Ilony Szwajcer, która przez lata wspierała osoby niepełnosprawne oraz działalność Stowarzyszenia Na Tak.

 

Co prawda listy startowe zostały już dawno zamknięte, ale kibicowanie może również przynieść szereg doznań, nie tylko sportowych, ale i kulinarnych, czy artystycznych. Czynne będą stoiska informacyjne placówek Stowarzyszenia Na Tak, w tym naszego portalu. W tym roku celem imprezy jest zdobycie środków na organizację turnusów rehabilitacyjnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Każdy, kto zostawi nieco grosza na stoiskach, przyczyni się do jego realizacji. Całosc tradycyjnie poprowadzi Maciej Narożny z Radia ESKA.

 

Dzień później (niedziela, 11.05.) na parkingu przy pałacu w Porażynie (pow. nowotomyski) o godzinie 11:00. rozpocznie się dziesiąty już piknik rodzinny Fundacji Fiona. To podwójny jubileusz, bo organizacja swiętuje właśnie istnienia. W programie imprezy przewidziano m.in. bieg o puchar Prezesa, zawody rodzinne, konkursy dla dzieci oraz emocje w parku linowym. Wszyscy będą mogli pokrzepić się wyśmienitą grochówką.


Zakończenie imprezy przewidywane jest około godziny 18:00. Osoby chętne do udziału proszone są o mail na adres kontakt@fundacja-fiona.org.pl.

 

Do Porażyna można dojechać pociągiem osobowym w kierunku Zbąszynka, wówczas jednak trzeba pokonać pieszo ponad kilometr drogi.

 

Także w niedzielę, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciel" oraz Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert pt. „Ludzkie gadanie" o godzinie 17:30. Koncert odbędzie się w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury przy ulicy Armii Poznań 18 w Obornikach, a wystąpią m.in. zespół Tacy Sami oraz grupa taneczna Takt. Wstęp  jest bezpłatny, lecz w trakcie koncertu można będzie ofiarować symboliczną cegiełkę  wspierając w ten sposób rehabilitację podopiecznych Stowarzyszenia „Przyjaciel”.

 

Zapraszamy na wszystkie imprezy i trzymamy kciuki za dobrą pogodę!

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz