Aktywni 50+ już po raz piąty w Poznaniu

marcinl, 7 kwiecień, 2014 - 16:16
Ewelina Węglewska

W miniony weekend już po raz piąty na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się targi „Aktywni 50+”, których organizatorami byli Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań i Międzynarodowe Targi Poznańskie razem z Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej.

 

Targi adresowane są do osób po 50 roku życia. Na targach można było poznać produkty i usługi przygotowane specjalnie z myślą o dojrzałych klientach. Swoją ofertę przedstawiło ponad 120 wystawców z całego kraju. Podczas targów ich uczestnicy mogli zapoznać się m.in. z propozycjami stowarzyszeń, biur turystycznych czy organizacji pozarządowych. Swoje oferty przedstawiły także firmy komercyjne. Zaprezentowane zostały produkty zdrowotne, kosmetyki, zdrowa żywność i sprzęt sportowy. Zorganizowano również salę sportową, w której można było poznać różnego typu aktywność fizyczną z przeznaczeniem dla osób dojrzałych, np. tai-chi, jogę, grę w bule, gimnastykę, zumbę. Można było wziąć udział w zajęciach samoobrony, a także potańczyć.

 

Chętni mogli również zasięgnąć porad dietetycznych i kosmetycznych, ale największe zainteresowanie było przy stoiskach, przy których była możliwość skorzystania z bezpłatnych lekarskich badań profilaktycznych. Zainteresowani mogli wziąć udział w badaniach kardiologicznych i okulistycznych. Można było również zbadać sobie gęstość kości pod kątem osteoporozy, poziom cukru we krwi oraz wykonać badanie słuchu.

 

Podczas tegorocznych targów „Aktywni 50+" nie mogło zabraknąć występów artystycznych. W sobotę dla gości targowych zaśpiewał Zbigniew Wodecki. Publiczność przyjęła go entuzjastycznie. Emocje wywoływały zwłaszcza dawne przeboje piosenkarza. Na koncercie nie mogło zabraknąć takich dawnych hitów jak „Znajdziesz mnie znowu", „Oczarowanie" i „Zacznij od Bacha". Występ zakończyła niezapomniana pszczółka Maja. Nie obyło się oczywiście bez bisów.

 

W niedzielę wystąpił Kabaret Czesuaf. Można było wysłuchać artystów operetki w koncercie Trzech Tenorów, a drugi dzień targowy i całe targi zakończył występ Mariana Opani, który skeczami z Kabaretu Starszych Panów rozbawiał wszystkich do łez.


Zdaniem organizatorów dotychczas w targach Aktywni 50+ wzięło udział ok. 15 tys. zwiedzających. Na tegorocznych było ich ok. 4 tys.


Zwiedzający targi po raz kolejny udowodnili, że grupa 50+ to ludzie niezwykle entuzjastycznie nastawieni na nowe atrakcje – zarówno pod kątem rozwoju fizycznego, jak i samego stylu życia. „Tylko ruch, aktywność fizyczna i ciekawość świata trzymają mnie przy życiu” powiedział mi pan Stanisław, który na targi przyjechał specjalnie z Mosiny i dawno już osiągnął wiek 50+, a jego partnerka dodaje „Wszyscy mamy po 18 lat, a reszta, to  lata doświadczenia”.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz