4 złota w parabadmintonie podczas zawodów w Turcji

marcinl, 15 kwiecień, 2019 - 10:19
red.

Trzy złota zdobyła Oliwia Szmigiel. Złoty, srebrny i brązowy krążek - Maja Bartusz. Dwa brązowe medale wywalczyła Daria Bujnicka, a jeden brąz - Katarzyna Ziębik. To podsumowanie medalowe polskich sportowców na międzynarodowych zawodach Turkish Para-Badminton 2019.

 

Zawody Turkish Para-Badminton International 2019 odbyły się w dn. 26-31 marca w tureckiej miejscowości Antalya. W wydarzeniu wzięło udział ok. 300 zawodników z całego świata.

 

Cztery Polki wróciły do Polski z medalami. W kat. SS6 (zwodnicy niskiego wzrostu) w parabadmintonie na podium znalazły się: Oliwia Szmigiel - trzy złote medale; Maja Bartusz - złoto, srebro i brąz; Daria Bujnicka - dwa brązowe krążki.

 

W kat. SL3 (zawodnicy grają w pozycji stojącej, mimo znacznej niepełnosprawności nogi lub nóg) brąz zdobyła Katarzyna Ziębnik.

 

W międzynarodowych rozgrywkach wzięli też udział: Bartłomiej Mróz, Grzegorz Jednaki, Tomasz Szwedo i Denis Grzesiuk.

 

Parabadminton jest dyscypliną, powstałą w latach 90. Pierwsze mistrzostwa świata w parabadmintonie zostały rozegrane w Tajwanie w 2005 roku. Następne odbyły się w Tajlandii (2007), Gwatemali (2011), Niemczech (2013), Anglii (2015) i Korei Południowej (2017). Natomiast na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku badminton pojawi się po raz pierwszy.

 

Więcej informacji można znaleźć na fanpagu Parabadminton Polska.

 

Źródło informacji dostępne jest tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz