212. rocznica wjazdu gen. Dąbrowskiego do Poznania

marcinl, 29 październik, 2018 - 10:00
red.

3 listopada 2018 r. odbędą się uroczystości związane z 212. rocznicą wjazdu gen. J. H. Dąbrowskiego i J. Wybickiego do Poznania.

 

Oddział w mundurach z czasów napoleońskich pod wodzą generała Jana Henryka Dąbrowskiego w towarzystwie Józefa Wybickiego przedefiluje 3 listopada 2018 roku ok. godziny 12:00 przez poznański Stary Rynek. Inscenizacja ta upamiętni 212. rocznicę historycznego wjazdu generała do Poznania w listopadzie 1806 roku, a także przypomni, że i przed Powstaniem Wielkopolskim poznaniacy walczyli o wyzwolenie spod zaboru pruskiego.

 

Po inscenizacji w Ratuszu, w Sali Renesansowej będzie miała miejsce prezentacja obrazu Jana Gładysza „Wjazd gen. Jana Henryka Dąbrowskiego do Poznania w 1807 r.”, będącego własnością Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. W siedzibie Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk kontynuowane będzie świętowanie uroczystości, gdyż już 8 listopada 2018 o godzinie 18:00 zapraszamy na Wykład pn. „Splątane drogi napoleońskiego żołnierza. Atanazy Raczyński” wygłoszony przez dr hab. Michał Mencfel.

 

Organizatorem uroczystości jest Wielkopolskie Muzeum Niepodległości wraz z partnerami: Poznańskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk, Muzeum Historii M. Poznania - Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz Stowarzyszeniem Musica Nostra i Stowarzyszeniem Gloria in Musica.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz