ZUS zaprasza na debatę społeczną o systemie emerytalnym

marcinl, 14 wrzesień, 2016 - 09:45
Marlena Nowicka - regionalny rzecznik prasowy ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na debatę dotyczącą przeglądu systemu emerytalnego „Bezpieczeństwo Dzięki Odpowiedzialności”. Debata odbędzie się 21 września br., o godz. 11:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, sala 111A, al. Niepodległości 10, w Poznaniu.

 

W związku z inauguracją tegorocznego przeglądu systemu emerytalnego „Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności”, za przeprowadzenie którego, decyzją Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, odpowiada Zakład Ubezpieczeń Społecznych, 21 września zorganizowana zostanie debata dotycząca obecnego kształtu systemu emerytalnego i wyzwań, przed którymi stoi system.

 

- Po raz pierwszy do prac związanych z oceną funkcjonowania dotychczasowego systemu emerytalnego włączony został Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Z uwagi na dotychczasową współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu i tym razem do współpracy zaprosiliśmy Uniwersytet. Tegoroczny przegląd emerytalny odbywa się z udziałem społeczeństwa - informuje Maria Nowak - dyrektor I Oddziału ZUS w Poznaniu.

 

- Celem debaty jest wywołanie jak najszerszego zainteresowania społecznego i tym samym dyskusji publicznej wokół zagadnień systemu emerytalnego. Stąd też do debaty postanowiliśmy zaprosić różne grupy społeczne, środowisko akademickie, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe - dodaje Mirosław Drjański - dyrektor II Oddziału ZUS w Poznaniu.

 

Podczas pierwszej części debaty omówione zostaną zagadnienia związane z wiekiem emerytalnym oraz szanse i zagrożenia związane z obligatoryjnymi pracowniczymi programami emerytalnymi PPE. Zastanowimy się również, czy ubezpieczeniowy system emerytalny zmierza w stronę zaopatrzeniowości? Przyjrzymy się sytuacji finansowej  Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, a także wysokości świadczeń w kontekście regulacji prawnych w zakresie ubezpieczeń społecznych.

 

Po części panelowej zaplanowana jest dyskusja z publicznością, do udziału w której, serdecznie wszystkich zapraszamy.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz