Waloryzacja zasiłku pielęgnacyjnego

marcinl, 24 lipiec, 2017 - 11:29
red.

17 lipca 2017 r. senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji debatowała nad trzema petycjami, które obejmowały zagadnienia odnoszące się do świadczeń wypłacanych osobom z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

 

Zasiłek pielęgnacyjny to kwota w wysokości 153 zł. W roku 2018 po raz pierwszy od 2006 może mieć miejsce jego podwyżka. Wynika to z informacji podanej podczas posiedzenia komisji senackiej. Czy jednak do tego dojdzie, zależy od decyzji rządu.

 

Pierwsza z omawianych na posiedzeniu petycji zawierała postulat przyznania świadczenia pielęgnacyjnego osobom pobierającym wcześniejszą emeryturę z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością (tzw. emeryturę EWK). Druga odnosiła się do wprowadzenia corocznej waloryzacji zasiłku pielęgnacyjnego (153 zł) oraz zwiększenia jego kwoty do wysokości dodatku pielęgnacyjnego, który obecnie stanowi kwota 209,59 zł. Trzecia z petycji obejmowała zagadnienie umożliwienia emerytom i rencistom pobierania świadczenia pielęgnacyjnego.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

1516 komentarzy

Dodaj nowy komentarz