Prokuratorzy bez barier pochwaleni

marcinl, 1 marzec, 2018 - 10:22
red.

Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex Super Omnia" informuje, że Dyrektor Biura Prezydialnego Prokuratury Krajowej pochwalił tych prokuratorów, którzy stosują dobre praktyki w zakresie przyjęć osób z niepełnosprawnościami.

 

Dyrektor Biura Prezydialnego Prokuratury Krajowej pochwały udzielił pismem z dnia 10 stycznia 2018 r.Dyrektor za przykład podaje prokuratorów wykonujących czynności procesowe w miejscach dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. I to mimo niedostępności budynków prokuratury - w tym w miejscach, w których osoby te mieszkają czy w pomieszczeniach na parterze, należących do innych użytkowników budynków. Chwali prokuratorów powołujących tłumaczy języka migowego lub innych adekwatnych systemów porozumiewania się. Pokazuje też pozytywne działania w postaci opracowania dostępnej strony internetowej, zamontowania wideofonu lub dzwonka, wydzielenia miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami, likwidowania progów i stopni utrudniających poruszanie się, planowania zmian architektonicznych przy remontach lub kupnie budynku.

 

Jednakże w piśmie brak niemal całkowicie informacji o tym, że Prokuratura Krajowa ma pomysł na systemowe rozwiązania na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Miałyby one mieć na celu zapewnienie im dostępności do wszystkich jednostek prokuratury i zagwarantowania im pełnego uczestnictwa w czynnościach procesowych czy też egzekwowania praw uczestników postępowania karnego na etapie postępowania przygotowawczego.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz