Program wsparcia dla rodzin osób niepełnosprawnych

marcinl, 12 październik, 2016 - 09:52
red.

Premier Beata Szydło zapowiedziała utworzenie programu wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne.

 

Program ma zostać przygotowany do końca roku. W jego ramach pomoc otrzymają matki i rodziny wychowujące dzieci z tzw. trudnych ciąż, rodziny wychowujące dzieci niepełnosprawne, jak również kobiety decydujące się na urodzenie dziecka nawet w najtrudniejszych warunkach.

 

Projekt ustawy ma zostać przedstawiony do końca miesiąca. Do debaty nad jego ostatecznym kształtem zaproszone zostały osoby chcące zarówno zaostrzyć, jak i liberalizować prawo aborcyjne.

 

Kierując się zasadą „nic o nas bez nas”, portal Integracja wyszedł z inicjatywą poinformowania rządu o palących problemach i w związku z tym zaprasza do przesyłania swoich uwag w związku z projektem. Osoby chcące wypowiedzieć się w tej sprawie proszone są o wskazanie trzech najważniejszych spraw do uregulowania, podpisanie się swoim imieniem i nazwiskiem oraz odesłanie ich na adres: redakcja@niepelnosprawni.pl bądź pozostawienie ich w komentarzu pod artykułem: www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/348229. Wszystkie uwagi zostaną przesłane do Kancelarii Premiera, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz opublikowane przez portal. Termin nadsyłania upływa 16 października.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz