Nowe ustawy oczekują na podpis prezydenta

marcinl, 21 listopad, 2017 - 16:45
red.

13 listopada 2017 r. przekazano do podpisu Prezydentowi trzy znowelizowane ustawy: Ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych, Ustawę o podatku dochodowym od osób prawnych oraz Ustawę o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

 

W październiku projektami ustaw zajmował się Sejm, a na początku listopada Senat nie wniósł poprawek. W wyniku uchwalenia tych regulacji prawnych każda osoba z niepełnosprawnością będzie mogła odliczyć od podatku przewozy samochodem w dowolne miejsce. Ponadto koszty psa asystującego odliczą nie tylko osoby niewidome i niedowidzące. Podniesiony zostanie także dochód osoby z niepełnosprawnością będącej na utrzymaniu podatnika, uprawniający go do odliczenia od swojego dochodu wydatków ponoszonych na cele rehabilitacyjne podopiecznego. Nowelizacje ustaw czekają na podpis Prezydenta.

 

Powyższe trzy zmiany prawne mają wejść w życie w 1 stycznia 2018 r., ale będą mieć zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2017 r.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

522 komentarze

Dodaj nowy komentarz