Jak będą zatrudniani niepełnosprawni?

marcinl, 11 kwiecień, 2014 - 14:10
red.

W najbliższy poniedziałek /14.04/ w Poznaniu w Centrum Kongresowym Hotelu IOR przy ul. Władysława Węgorka 20. odbędzie się spotkanie na temat zmian w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych i działań, jakie trzeba podjąć, aby poprawić aktualną sytuację.

 

Spotkanie jest jednym z 10 prowadzonych w całym kraju. Do tej pory odbyły się już spotkania w Krakowie, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu, Warszawie, Bydgoszczy i Gdańsku i Rzeszowie. Organizatorem spotkań jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych /POPON/, a projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Poniżej drukujemy informację prasową POPON na temat poniedziałkowego spotkania, a jak będzie ono przebiegało dowiedzą się Czytelnicy z relacji naszego wysłannika.

 

Informacja prasowa POPON

 

Uchwalane przepisy dotyczące zatrudniania osób niepełnosprawnych nie mogą być oderwane od rzeczywistości. Wpływ na ich kształt powinien mieć nie tylko rząd, ale także pracodawcy, samorządowcy, przedstawiciele różnych instytucji, czy organizacje pozarządowe. Konieczny, więc jest dialog i zaangażowanie wszystkich stron, gdyż zmiany wymaga coraz więcej elementów rynku pracy osób niepełnosprawnych.

 

Zależy nam na zmianach i stabilności przepisów, a także analizie rozwiązań systemowych występujących w krajach europejskich. Chcemy zostawić to, co jest dobre i zaproponować zmiany, tam gdzie należy ich dokonać, a wnioski przekazać stronie rządowej - mówi Jan Zając Prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, – dlatego organizujemy w największych miastach Polski spotkania dla parlamentarzystów, pracodawców, instytucji i organizacji. Ustalenia ze spotkań trafią na biurka ministerialne – dodaje.

 

Do dyskusji zaproszeni zostali eksperci: profesor Elżbieta Kryńska, ekspert w dziedzinie polityki gospodarczej i społecznej, Krzysztof Pater, członek Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, stały ekspert Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP, w 2004 roku Minister Polityki Społecznej, a także dr Tomasz Kacprzak specjalista w zakresie rynku pracy, dialogu społecznego i procesów gospodarczych.

 

Nadszedł czas na nowe otwarcie, na świeże spojrzenie, a w konsekwencji próbę określenia nowego systemu wspierania zatrudnienia osób niepełnosprawnych. (…). W trakcie spotkań powinno pojawić się wiele nowatorskich pomysłów. (…) – mówi Krzysztof Pater, ekspert Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu, prowadzący jeden z paneli.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz