Co z tą kartą parkingową?

marcinl, 12 wrzesień, 2014 - 15:54
Ewelina Węglewska

Jak informuje portal Niepelnosprawni.pl stare karty parkingowe, których ważność miała skończyć się 30 listopada br., mają być ważne do końca czerwca 2015 r.

 

Taka informacja ucieszyłaby zapewne wielu niepełnosprawnych, którzy muszą wymienić posiadane już karty, lub, co gorsze, stracą prawo do ich posiadania.  Znowelizowane Prawo o ruchu drogowym jest bezlitosne i jednoznacznie określa, kto jest uprawniony do posiadania takiej karty i korzystania z niej.

 

Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo o ruchu drogowym, która weszła w życie 1 lipca br., stare karty parkingowe miały obowiązywać tylko do 30 listopada 2014 r.

 

Rozporządzenia do ustawy weszły w życie późno i w okresie wakacyjnym do powiatowych zespołów ds. orzekania o niepełnosprawności zgłosiło się niewiele osób. Największa kumulacja będzie pewnie w listopadzie. Obecne karty tracą ważność z dniem 30 listopada, więc przedłużenie ich ważność żeby wydawać je na spokojnie byłoby może i zasadne. Jak mówi w rozmowie z portalem Niepelnosprawni.pl poseł Sławomir Piechota, przewodniczący sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny „Prawdopodobnie we wrześniu br. ruszą sejmowe prace nad rozważaną obecnie nowelizacją przepisów o karcie parkingowej, których celem będzie wydłużenie ważności obowiązujących dziś kart”.

 

Wrzesień osiągnie wkrótce półmetek, a w przedmiotowej sprawie cisza. Nie dziwi mnie to zbytnio, bo nasi parlamentarzyści zajmują się teraz innymi problemami. Zapytałam o ważność kart parkingowych dla niepełnosprawnych Marzennę Perkowską – Zastępcę Dyrektora ds. orzeczniczych Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Poznaniu i usłyszałam „…nic nam nie wiadomo o jakimkolwiek wydłużeniu terminu ważności kart parkingowych. Stare karty tracą ważność 30 listopada br. Wymiana kart trwa zgodnie z obowiązującą procedurą”.

 

Zamiast więc czekać i rozważać „wydłużą czy nie wydłużą?” lepiej zawczasu udać się do Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności i wyrobić nową kartę, bo chcesz parkować, kartę zmień.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz