1% po nowemu

kasiab, 19 lipiec, 2016 - 16:46
red

Od dzisiaj – 19 lipca 2016r., zmieniają się zasady przeprowadzania kampanii na rzecz przekazywania 1 proc. podatku dla wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego oraz programów komputerowych, które pomagają nam rozliczać podatek.

 

Teraz każda organizacja pożytku publicznego, która będzie organizować kampanię zachęcającą do przekazywania 1 proc. podatku na jej rzecz, ma obowiązek poinformować, że kampania jest także finansowana ze środków zebranych z 1 proc. Dotychczas zasada ta obowiązywała bezwzględnie, choć brakowało rozporządzenia w tej sprawie.

 

Od 19 lipca br. treść i formę tego komunikatu dokładnie określi rozporządzenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej (rozporządzenie z 22 czerwca 2016 r. w sprawie zamieszczania informacji przez organizacje pożytku publicznego z zakresu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych).

 

Od dzisiaj programy komputerowe, które pomagają nam rozliczać podatek będą musiały zawierać komunikat: „Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej organizacji pożytku publicznego”. Natomiast te programy, które dają możliwość wyboru OPP, którą będziemy chcieli wspomóc, również będą musiały o tym w sposób jasny i czytelny informować, jeszcze zanim zaczniemy wypełniać zeznanie podatkowe.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz