Zwycięstwo Hospicjum Palium

marcinl, 31 październik, 2012 - 12:15
Ewelina Węglewska

Zakończyło się już glosowanie nad propozycjami projektów i zadań do budżetu na rok 2013. Poznaniacy oddali 20 238 głosów, w tym 19 260 głosów ważnych. Wśród zgłoszonych propozycji szczególną aprobatę zyskały trzy:
 

I. Rozbudowa Hospicjum Pallium - 7516 głosów (39,02%),

II. Nartostrada - poznański ciąg pieszo-rowerowy nad Wartą - 5800 głosów (30,11%),

III. Ośrodek krótkiego pobytu dla osób niepełnosprawnych - 5345 głosów (27,75%).


Zwróciłam się do zwycięzców z pytaniem, jak przjeli swój sukces. Oto, co usłyszałam. Jako pierwszy - prof. Jacek Łuczak – twórca i szef poznańskiego Hospicjum Pallium, które jest największym w Poznaniu ośrodkiem obejmującym kompleksową opieką paliatywną chorych i ich bliskich. Hospicjum jest też miejscem edukacji i szkolenia lekarzy, pielęgniarek, psychologów i rehabilitantów.

 

Prof. Jacek Łuczak


Panie Profesorze, czy spodziewał się Pan zwycięstwa i tak wielkiego sukcesu?


Mając takich wolontariuszy, to oczywiste... Ale tak poważnie, w Poznaniu potrzebna jest taka placówka jak Hospicjum Pallium i jego rozbudowa. Poznaniacy mają tego świadomość i stąd takie, a nie inne wyniki głosowania.


Mimo tej „pewności”, jaka była Pana pierwsza reakcja po ogłoszeniu wyników głosowania?


Zwyczajna, ludzka - wielka radość. Cały czas mam jednak świadomość, że czeka nas teraz dużo pracy. Nie możemy przecież zawieść zaufania tych, którzy na nas głosowali i tysięcy Poznaniaków, którzy na co dzień  wspomagają nas  „jednym procentem”, udziałem w akcjach charytatywnych itp.


Mimo, że przekazanie pieniędzy, które tak hojnie ofiarowali mojej placówce poznaniacy muszą jeszcze zatwierdzić radni, jestem dobrej myśli. Już  w najbliższych dniach rozpoczniemy rozbudowę Hospicjum Pallium - 13 łóżek to stanowczo za mało w ponad półmilionowym mięście.


Dziękuję za ten krótki wywiad i życzę wielu sił oraz jak najszybszej realizacji planów rozbudowy Hospicjum Pallium.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz