Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem

t.wojczak@pion.pl, 17 wrzesień, 2018 - 13:33
Martyna Sergiel

W piątek 14 września br. w budynku głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbyła się konferencja zatytułowana „Współpraca organizacji pozarządowych z biznesem”

 

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym przywitaniem gości przez Rektora Uczelni dr hab. Sławomira Kalinowskiego.

 

Po inauguracji głos zabrał prof. Markus Gmür z Uniwersytetu we Fryburgu. Celem jego wystąpienia było ukazanie plusów i minusów kooperacji III sektora z gigantami biznesu na przykładzie Szwajcarii. Przedstawiony projekt był bardzo interesujący, a co ważniejsze ukazywał problem z różnych perspektyw i to na konkretnych przykładach.

 

Kolejni prelegenci dorównali przedmówcy i poruszyli wiele innych, bardzo ciekawych i ważnych kwestii. Wartym opisania wystąpieniem okazała się prezentacja Pani Anny Dyl z Fundacji Rozwoju Talentów. Prezentacja pod nazwą „ Rola partnerstw w realizacji projektów społecznych” przedstawiała specyficzne problemy z jakimi mierzą się wykonawcy projektów oraz podawała konkretne rozwiązania na typowe bolączki z jakimi dzisiaj zmagają się przedstawiciele organizacji pozarządowych w Polsce. Pani Anna Dyl zwróciła uwagę na fakt, że współpraca jest relacją z konkretnym człowiekiem i powinno się ją traktować jako obustronną wymianę, ponieważ organizację non-profit tworzą ludzie, których łączy wspólny cel. Warto wyznaczać sobie zatem realne problemy społeczne, z którymi chcemy walczyć.

 

To tylko jeden z możliwych przykładów, natomiast każde wystąpienie było bardzo istotne i wnosiło coś nowego, z tego względu cała konferencja była owocna i potrzebna.

 

Na zakończenie wydarzenia rozstrzygnięto konkurs na najlepiej zarządzaną organizację pozarządową w Wielkopolsce. Główną nagrodę otrzymało Hospicjum Palium – Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej z oddziałem w Poznaniu, tym samym do reprezentantów powędrowały gratulacje i nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. zł.

 

Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy, a organizatorom konferencji dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tak ważnym i cennym wydarzeniu.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz