Szkolenie z kreatywności

marcinl, 8 sierpień, 2018 - 13:17
Martyna Sergiel

W związku z realizacją projektu Centrum Inicjatyw lokalnych - Regrantingowe, który jest współfinansowany z budżetu Miasta Poznania, Wielkopolska Sieć Organizacji Pozarządowych „Działamy Razem" i Stowarzyszenie Instytut Zachodni zaprasza na szkolenie z kreatywności.

 

Szkolenie odbywa się w dwóch terminach: 27, 28 sierpnia oraz 22 października 2018 r. w godz. 14:00 - 19:00 w „Centrum Bukowska” w Poznaniu (ul. Bukowska 27/29).

 

Podczas rejestracji osoby zainteresowane będą proszone o wybór daty szkolenia. Inicjatywa kierowana jest do przedstawicieli grup nieformalnych, lokalnych liderów i działaczy społecznych którzy zajmują się organizowaniem społeczności lokalnych, ich rozwojem oraz aktywizowaniem do podejmowania działań na rzecz ich samych.

 

Tematyka szkolenia będzie obejmować między innymi: trening kreatywności czy rozwój twórczego potencjału grupy pracującej na rzecz organizowania społeczności lokalnej. Te zadania są przecież tak samo aktualne jak inne funkcje zarządzania takie jak planowanie, organizowanie, kontrola czy motywowanie, jednak liderowi grupy nie jest łatwo wziąć odpowiedzialność za kreatywność współpracowników, bo powszechnie uznaje się, że kreatywność jest po stronie współpracownika.

 

Podczas tych zajęć uczestnicy nauczą się jak pobudzać kreatywność w zespole, jakich narzędzi użyć i jak stworzyć środowisko pracy sprzyjające kreatywności, która jest bardzo potrzebna podczas aktywizowania społeczności lokalnych.

 

Chętni zostaną także zapoznani dla przykładu z: metodologią treningu kreatywności oraz sposobami twórczego wykorzystania poznanych metod podczas  pracy. Istotne będą tu także zasady twórczego myślenia.

 

Uczestnik po zapoznaniu się z rodzajami myślenia będzie potrafił dobrać sposób działania do problemu oraz zastosować go w sposób prawidłowy dbając o zaangażowanie grupy oraz własne. Uzbrojenie w metody kreatywne pozwoli na lepsze bieżące funkcjonowanie w złożonym środowisku pracy wymagającym codziennego rozwiązywania problemów z jakimi spotykają się organizatorzy społeczności lokalnych.

 

Nastawienie na poszukiwanie rozwiązań utrzymuje się przez dłuższy czas po szkoleniu, co sprzyja wykorzystaniu synergii grupy do szybszego rozwiązania zaległych spraw i wyjście na nowy poziom rozwoju zespołu.

 

Prowadzącym szkolenie jest Marcin Supranowicz, Absolwent Studiów Menedżerskich MBA i Pedagogiki Opiekuńczo-wychowawczej Uniwersytetu w Białymstoku. Studiował również psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim w programie MOST. Posiada Międzynarodowy Certyfikat Trenera Zarządzania Pearson-Edexcel.

 

Ukończył Szkołę Trenerów Fundraisingu zgodną ze standardami European Fundraising Association. Z racji doświadczenia zawodowego specjalizuje się w zakresie szeroko pojętego zarządzania, wdrażania zmian i optymalizacji procesów organizacyjnych.

 

Wspiera organizacje społeczne pomagając rozwijać ideę trzeciego sektora gospodarki współpracując z Polskim Stowarzyszeniem Fundraisingu oraz  angażując się w charytatywne projekty.

 

W 2016 roku spędził 5 tygodni w Kenii i Tanzanii czynnie wspierając swoją wiedzą i doświadczeniem projekty realizowane na terenie Afryki równikowej.

 

Więcej o tym na fundacyjnym blogu: www.sercedlaafryki.blogspot.com.

 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 

Zgłosić się  można za pomocą formularza, dostępnego tutaj.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz więcej informacji w sprawie spotkań, szkoleń lub innych kwestii, pisz: ngo@dzialamyrazem.pl.

 

Źródło informacji dostępne jest tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz