Projekt AKTYWNI ZINTEGROWANI trwa

marcinl, 24 kwiecień, 2019 - 09:21
Martyna Sergiel

Fundacja Aktywności Lokalnej oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu jest w trakcie realizacji projektu pt. „AKTYWNI ZINTEGROWANI. Aktywna integracja w subregionie poznańskim”.

 

Celem projektu jest integracja i aktywizacja społeczno-zawodowa osób, rodzin, grup i środowisk zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poprzez wykorzystanie instrumentów aktywizacji i działań sieciujących w gminach subregionu poznańskiego.

 

W tym celu, w ramach projektu realizowane będą działania z wykorzystaniem instrumentów aktywnej integracji takich jak: aktywizacja zawodowa, edukacyjna, zdrowotna, społeczna, środowiskowa.

 

Program ten jest skierowany do 48 osób spełniających następujące warunki: beneficjent musi być mieszkańcem miasta Poznania lub subregionu poznańskiego - gminy powiatu poznańskiego, gminy powiatu obornickiego, gminy powiatu szamotulskiego, gminy powiatu średzkiego, gminy powiatu śremskiego.

 

Starając się o zakwalifikowanie do projektu powinno się posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, gdyż jest on adresowany głównie do osób zmagających się z chorobami przewlekłymi, niepełnosprawnością lub problemami zdrowia psychicznego, w tym również do  opiekunów ludzi zależnych (np. najbliżsi pacjentów onkologicznych, poudarowych).

 

Przewidywane są takie formy wsparcia, jak między innymi wsparcie psychologiczne oraz indywidualna lub grupowa terapia psychologiczna. W ramach programu organizowane są też spotkania indywidualne z doradcą edukacyjno-zawodowym i opracowanie indywidualnego planu działania. Beneficjent przejdzie też treningi umiejętności społecznych czy warsztaty z zakresu edukacyjno-zawodowego. Głównym celem projektu jest znalezienie i odbycie odpłatnego 3-miesięcznego stażu. Podstawowe zadanie  programu to  przygotowanie i wsparcie w powrocie do aktywności zawodowej. Warunkiem udziału w projekcie jest spełnienie kryteriów formalnych, w tym wypełnienie dokumentacji zgłoszeniowej.

 

Chętni do udziału w projekcie proszeni są o wypełnienie poniższego formularza, który pozwoli fundacji zakwalifikować Państwa do udziału w seminariach wstępnych do programu. Projekt rozpoczął się w 2018 r. i potrwa do 29 czerwca 2020 roku.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Formularz zgłoszeniowy do udziału w projekcie dostępny jest tutaj.

 

Kontakt: Fundacja Aktywności Lokalnej - tel. 533 31 56 16, e-mail: az@fal.org.pl.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz