Podsumowanie 2016 roku Fundacji ORCHidea

marcinl, 18 styczeń, 2017 - 10:00
red.

W 2016 r. Fundacja ORCHidea po raz pierwszy podjęła aktywność na rzecz dorosłych osób z chorobami neurologicznymi oraz seniorów, dotkniętych trudnościami wynikającymi z postępujących procesów chorobowych (głównie otępiennych).

 

Fundacja rozpoczęła działać bardzo intensywnie na rzecz grupy szczególnie zagrożonej wykluczeniem, cierpiącej na brak możliwości występowania w swoim imieniu spowodowany występującymi utratą lub zaburzeniami mowy, zaburzeniami pamięci, orientacji etc. oraz niedowładami/porażeniami.

 

Fundację ORCHidea tworzą specjaliści zajmujący się zawodowo diagnostyką i terapią osób z chorobami o podłożu neurologicznym m.in. neurolodzy i neurologopedzi.

 

Do swych działań Fundacji udało włączyć się doświadczonych psychologów, fizjoterapeutów oraz innych neurologopedów. Wspierali oni Fundację w intensywnej terapii pacjentów.

 

Tylko w czasie od września do listopada 2016 r. Fundacja ORCHidea przeprowadziła ponad 750 specjalistycznych wizyt domowych u mieszkańców Poznania oraz powiatu poznańskiego.

 

Fundacja informuje, że od lutego 2017 r. będzie działać w nowej siedzibie przy ulicy Bułgarskiej 86/1w Poznaniu.

 

Więcej o pierwszym roku działalności Fundacji tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz