Paczka to impuls

marcinl, 4 grudzień, 2012 - 18:44
Ewelina Węglewska

Jeszcze tylko do piątku 7 grudnia można włączyć się do akcji „Szlachetna Paczka”. Finał przedsięwzięcia odbędzie się już w najbliższy weekend.

 

Tegoroczna edycja kampanii odbywa się już po raz dwunasty. Jak powiedziała mi Beata Sowa z biura akcji 12 lat temu tylko 30 rodzin czekało na podarunki. Dzisiaj tych rodzin jest ponad 13 tysięcy. Obrazuje to zasięg biedy w polskim społeczeństwie. Kiedy rozmawiałam z panią Beatą jeszcze 1712 rodzin czekało na św. Mikołaja i na paczkę od niego; najwięcej w województwach: świętokrzyskim, lubelskim i kujawsko - pomorskim.

 

W tym roku do inicjatywy przyłączyło się 11397 darczyńców. Są wśród nich sportowcy, aktorzy, celebryci, włodarze wielu miast i, co najważniejsze, zwykli ludzie. Tacy, którzy najlepiej wiedza, co oznacza brak ciepłej kurtki, butów, szczoteczki do zębów, czy podstawowych produktów spożywczych. Odbiorcami Szlachetnej paczki są wielodzietne rodziny, osoby starsze i samotne, chore czy niepełnosprawne. Ci ludzie nie proszą o wiele, a jedynie o trochę normalności i rzeczy niezbędne, które wniosą choć trochę radości w te najpiękniejsze ze świąt.

 

Organizatorzy akcji wierzą, że dzięki Paczce każdy ma szansę na zmianę. Mądra pomoc, wzrastanie i współtworzenie to idee, którymi chcą się kierować w czasie trwania tegorocznej edycji SZLACHETNEJ PACZKI. Świąteczny dar ma być nie tylko konkretną pomocą materialną, ale przede wszystkim impulsem do działania  dla obdarowanych osób.

 

 

Redakcja naszego portalu włączy się w przygotowanie paczki dla sześcioosobowej rodziny, którą to akcję koordynuje Wolontariat Wielkopolski. Zachęcamy Czytelników do przyłączenia się! Troje dzieci w „naszej” rodzinie jest ciężko chorych - niepełnosprawność intelektualna w różnym stopniu oraz towarzyszące choroby: padaczka, autoagresja, niedoczynność tarczycy. Ponadto matka dzieci ma rozległą miażdżycę i przeszła zawał mięśnia sercowego mimo młodego wieku. (szczegółowe informacje można uzyskać drogą mailową: wolontariatwielkopolski@gmail.com).

 

Najważniejsze potrzeby rodziny to:

 

- środki czystości: proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do prania (dzieci mają bardzo wrażliwą skórę).

-odzież:
Krystian: spodnie przejściowe dresowe, rozmiar: XXL/ XXXL na 190 cm (chłopiec dobrze zbudowany).
Adrian: spodnie przejściowe dresowe, rozmiar na 130 cm (chłopiec o drobnej budowie).

-obuwie:
Adrian: buty zimowe za kostkę, rozmiar 32 (najlepiej na zamek/rzep).
- pieluchy dla niepełnosprawnej Pauliny: Super Seni small 1.

-wyposażenie mieszkania: kołdra, poduszki

 

Dary do paczki można dostarczać do siedziby Wolontariatu Wielkopolskiego na ul. Zagórze 7/9 w terminach:


6 grudnia (czwartek) w godzinach 9.00 - 13.00

7 grudnia (piątek) w godzinach 10.30 - 13.00

8 grudnia (sobota) w godzinach 11.00 - 17.00 (finał akcji - wieczorem  paczka zostanie zawieziona do rodziny)

 

Wszystkie osoby, które nie mogą dotrzeć na miejsce w powyższych terminach, a chciałyby przyłączyć się do akcji mogą dokonać wpłaty na ten cel:

Dane do przelewu:

Numer konta: Bank PKO 72124066091111001047231516

Wolontariat Wielkopolski

ul. Zagórze 7/9

61-112 Poznań

Tytułem: Szlachetna Paczka 2012


Organizatorzy proszą o przekazanie informacji o przygotowywanych darach na adres mailowy lub poprzez portal społecznościowy (FB), co pozwoli uniknąć „dublowania” darów.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz