Nabór do szóstej edycji programu „Decydujesz, pomagamy” wciąż trwa

marcinl, 24 kwiecień, 2019 - 09:13
Martyna Sergiel

Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” ogłasza nabór do szóstej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Projekt adresowany jest do  mieszkańców województwa wielkopolskiego. Mają oni szansę otrzymać grant, jeżeli zgłoszą pomysł dotyczący ciekawej inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej.  Pula nagród na wsparcie 375 projektów wynosi aż 1 125 000 złotych.

 

W programie może wziąć udział każdy - zarówno organizacja pozarządowa, spółdzielnia socjalna, instytucja publiczna, jak i grupa mieszkańców, która aktywnie działa w lokalnej społeczności może zgłosić własny pomysł na projekt na rzecz najbliższej okolicy.

 

Inicjatywy mogą dotyczyć edukacji dzieci i młodzieży, promocji zdrowego stylu życia, odświeżenia przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych, działań podejmowanych na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji lub innych obszarów, na które mieszkańcy chcą mieć większy wpływ.

 

W V edycji programu „Decydujesz, pomagamy" do organizacji społecznych w województwie wielkopolskim trafiły granty o łącznej puli 90000 zł. Zaangażowani mieszkańcy zrealizowali 30 projektów, które korzystnie wpłynęły na ich najbliższe otoczenie.

 

Indywidualne konsultacje wniosków, które są selektywnie wybierane przez biuro programu dostępne są wyłącznie przez pierwsze trzy tygodnie trwania programu, czyli w terminie od 1 do 19 kwietnia br.

 

Od 1 do 29 kwietnia 2019 roku natomiast można zgłaszać swoje pomysły na inicjatywy wpływające pozytywnie na lokalne otoczenie, poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

 

Kontakt do biura programu:

 

Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia"

e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl

telefon: 22 100 55 93 (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00)

 

Więcej informacji o programie znajduje się tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz