Konferencja Stowarzyszenia Homini pod nazwą: „Rehabilitacja, edukacja oraz żywienie dzieci z wadami genetycznymi”

marcinl, 12 październik, 2017 - 09:28
red.

20 października 2017 roku odbędzie się konferencja pod nazwą: „Rehabilitacja, edukacja oraz żywienie dzieci z wadami genetycznymi”. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Z Niepełnosprawnościami Homini, które to ma swoją siedzibę w Międzychodzie w województwie wielkopolskim.

 

Stowarzyszenie Homini w swoich działaniach kieruje się wartościami, które są podstawą funkcjonowania  tego typu organizacji. Są to: otwarte serce, transparentność, aktywność, holistyczne podejście, indywidualizacja, szacunek, innowacyjność oraz profesjonalizm.

 

Konferencja, która ma się odbyć już niedługo składać się będzie z serii prelekcji dotyczących  rehabilitacji dzieci ze specjalnymi potrzebami oraz wadami genetycznymi.

 

Jako pierwsza wystąpi dr Teresa Kaczan, która wygłosi wykład zatytułowany: „Wczesna interwencja i wspomaganie w rozwoju dzieci z grupy ryzyka”. Następnie Hanna Nowaczyk opowie o terapii neurologopedycznej dzieci z rzadkimi chorobami. Będzie także wiele informacji na temat wpływu ruchu na rozwój dziecka, a uczestnicy konferencji postarają się wspólnie odpowiedzieć na pytanie o wyzwania stojące przed edukacją włączającą w szkołach powszechnych.
 

Projekt dofinansowany został ze środków gminy Międzychód.

 

Kontakt i informacje o konferencji dostępne pod adresem: stowarzyszenie@homini.org.pl.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz