Dni Otwarte Funduszy Europejskich i konkurs REGIOSTARS 2019

t.wojczak@pion.pl, 20 marzec, 2019 - 10:27
red.

W dniach 10-12 maja 2019 r. zostanie zorganizowana VI edycja ogólnopolskiej akcji promocyjnej pod nazwą Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE)

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie dla projektów europejskich w Polsce.

 

Już po raz szósty setki wydarzeń i tysiące odwiedzających w całym kraju będzie mogło skorzystać z oferty konkursu. W tym czasie beneficjenci otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym. Jest to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.

 

W ramach dni otwartych w projekcie można podjąć się różnych aktywności. Nie musi być to koniecznie wielka, spektakularna impreza. Do takiej działalności zalicza się na przykład udostępnienie ze zniżką lub za darmo codziennej oferty lub organizacja dodatkowego wydarzenia. To, co wyróżnia DOFE spośród innych, podobnych akcji to wydarzenia w miejscach niekoniecznie związanych z rozrywką i relaksem. Możliwość zobaczenia zaplecza teatrów, lotnisk, zakładów produkcyjnych, a nawet oczyszczalni ścieków najbardziej przyciągają uczestników.

 

Wszystkie wydarzenia, które odbędą się w tym roku w ramach Dni Otwartych, zostaną przedstawione na stronie: www.dniotwarte.eu.

 

Do udziału w wydarzeniach zachęcać będzie kampania promocyjna transmitowana w ogólnopolskich i regionalnych mediach oraz dystrybuowane przez organizatorów materiały promocyjne. Najciekawsze wydarzenia i projekty mają szansę na dedykowane audycje.

 

Koordynatorem Dni Otwartych jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce.

 

Aby zgłosić udział w akcji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie akcji: www.dniotwarte.eu

 

 

Jednocześnie informujemy o możliwości wzięcia udziału w konkursie Komisji Europejskiej REGIOSTARS 2019, promującego innowacyjne projekty dofinansowane z Unii Europejskiej prezentujące nowe podejścia do rozwoju regionalnego.

 

Wyróżnienia RegioStars przyznawane są najatrakcyjniejszym inicjatywom, które mogą stanowić wzór i inspirację dla beneficjentów z innych regionów. Ten prestiżowy konkurs to najlepsza okazja do wypromowania swojej inwestycji w całej Europie.

 

W tym roku poszukiwane są projekty odznaczające się największym potencjałem w następujących kategoriach: Wspieranie transformacji cyfrowej, Łączenie zielonej, niebieskiej i szarej infrastruktury, Zwalczanie nierówności i ubóstwa, Budowanie miast odpornych na zmianę klimatu oraz Modernizacja służby zdrowia

 

Nabór zgłoszeń za pośrednictwem platformy internetowej potrwa do 9 maja 2019 r. Szczegóły na stronach dostępnych tutaj i tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz