Debata obywatelska

marcinl, 24 wrzesień, 2018 - 11:51
red.

8 października 2018 r. o godzinie 11:00 w Sali Sesyjnej siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przy alei Niepodległości 34 odbędzie się debata na temat kształtowania przyszłości Unii Europejskiej, w tym polityki spójności, pn. „Silne regiony, silna Europa”.

 

Do udziału w dialogu obywatelskim zapraszają Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wolfgang Münch, Zastępca Dyrektora Wydziału ds. Polski, Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej oraz Komisja Europejska. W wydarzeniu wezmą udział eksperci - Posłanka do Parlamentu Europejskiego, dr Agnieszka Kozłowska - Rajewicz oraz prof. dr hab. Jacek Szlachta, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

 

Uczestnicy będą rozmawiać o dotychczasowych doświadczeniach we wdrażaniu Funduszy Europejskich w Wielkopolsce począwszy od 2004 roku. Zastanowią się przede wszystkim nad przyszłością Europy, kierunkami zmian po 2020 r. oraz priorytetami negocjacyjnymi w kolejnym rozdaniu budżetowym UE.

 

Spotkanie jest adresowane do przedstawicieli samorządów, środowisk naukowych, przedsiębiorców, beneficjentów Funduszy Europejskich, organizacji pozarządowych oraz mieszkańców województwa i wszystkich zainteresowanych, którzy chcą się aktywnie włączyć w dyskusję na temat przyszłości Europy i przedstawić swoją opinię w tej sprawie.

 

Współorganizatorem dialogu jest Komisja Europejska.

 

Rejestracja na wydarzenie odbywa się online, za pomocą linku, który dostępny jest tutaj.

 

Projekt wspófinansowany przez Unię Europejską oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz